Všetky cameá, ktoré boli v šiestej epizóde seriálu The Book of Boba Fett

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Tento článok obsahuje SPOILERY zo šiestej epizódy The Book of Boba Fett. Pokiaľ ste ju teda ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr.

Cameá v šiestej epizóde seriálu The Book of Boba Fett

Po prvom hranom a úspešnom seriáli The Mandalorian, ktorý nám priniesol už dve série, sme dostali ďalší hraný seriál. The Book of Boba Fett nám ukazuje viac zo života lovca odmien Boba Fetta (Temuera Morrison) a to po období pôvodnej trilógie a tom, ako ho zožral sarlacc. Prvé štyri epizódy to retrospektívne ukázali, no taktiež sme videli Fetta ako nového vládcu podsvetia v meste Mos Espa na planéte Tatooine po udalostiach druhej série The Mandalorian.

Piata epizóda sa prekvapivo zamerala hlavne na Dina Djarina (Pedro Pascal), známeho Mandaloriana, a ukázala nám jeho život po tom, čo prišiel o Grogua. V tejto epizóde Djarina vykázali z klanu, no aspoň dostal (alebo teda si kúpil a pomohol postaviť) novú vesmírnu loď. Najnovšia šiesta epizóda sa taktiež zamerala hlavne na Manda, ale ukázala nám veľa ďalších známych Star Wars postáv, ktoré si všetky rozoberieme nižšie.

Cobb Vanth

Cobb Vanth
Zdroj: opentapes.org

Cobba Vantha (Timothy Olyphant) sme prvýkrát a zároveň naposledy mohli vidieť v prvej epizóde druhej série Tha Mandalorian, kde spolu s Mandom zabili kraytského draka. Je maršalom mesta Mos Pelgo, ktoré neskôr premenovali na Freetown a taktiež istý čas nosil brnenie Boba Fetta, ktoré kúpil od Jawov.

Na začiatku epizódy zatrhol obchod s korením syndikátu Pykeov svojou zručnosťou so zbraňou. Potom ku koncu epizódy ho Mando presviedčal, aby sa pridal so svojimi ľuďmi do vojny proti Pykeom. Nakoniec sme ho videli vtedy, keď mu jeho rýchle reflexy nestačili na to, aby porazil v súboji s pištoľami lovca Cada Banea. Teraz je zrejme ťažko zranený.

Din Djarin

Mandalorian Din Djarin
Zdroj: dailynewsbit.com

Aj napriek tomu, že má Mandalorian vlastný seriál a takmer dve celé epizódy v tomto seriáli, ho dávam do tohto zoznamu. A to preto, že nie je hlavnou postavou najnovšieho seriálu a ukázal sa až v piatej epizóde. Bol dôležitou postavou nie len celej piatej epizódy, ale aj šiestej. Okrem toho, že sa v nej pridal k Fettovi a na svoju stranu do vojny chcel získať ľudí z mesta už zvaného Freetown, sa tiež vydal aj na cestu za Groguom, aby mu dal dar.

R2-D2

R2-D2
Zdroj: screenrant.com

Kto by nepoznal tohto milého a obľúbeného robota? R2-D2 sa ukázal v takmer všetkých Star Wars projektoch, a je jedno, či šlo o filmy alebo seriály. Taktiež bol súčasťou najväčších udalostí a vojen vo vesmíre, pričom sa do týchto vojen aj aktívne zapájal. Najprv slúžil Padmé Amidale, no neskôr patril Anakinovi Skywalkerovi a pár rokov na to jeho synovi Lukovi Skywalkerovi. V najnovšej epizóde dohliadal na stavbu Lukovej novej školy Jediov.

Ahsoka Tano

Ahsoka Tano cameá boba fett
Zdroj: radiotimes.com

Ahsoka Tano (Rosario Dawson) sa okrem animovaných seriálov (The Clone Wars, Rebels) ukázala aj v seriáli The Mandalorian. Po The Book of Boba Fett by si už mala ale zahrať najbližšie vo vlastnom hranom seriáli Ahsoka. V tejto epizóde sa však Ahsoka stretla prvýkrát na obrazovke so synom svojho učiteľa Anakina. A taktiež pôsobila ako mediátor medzi Mandom a Groguom. Keďže ich stret by bol pre Grogua emočne ťažký, Ahsoka odovzdala darček od Manda Lukovi a ten ho dal Groguovi (viac-menej).

Luke Skywalker

Luke Skywalker
Zdroj: nerdist.com

Po krátkom cameu v The Mandalorian sa nám tu o niečo dlhšie ukázal Luke Skywalker, ktorého si opäť zahral Mark Hamill (digitálne omladený) v spolupráci s Grahamom Hamiltonom (ktorý prepožičal Lukovi telo). Hlavná postava pôvodnej trilógie si na novej planéte rozhodla postaviť novú školu pre padawanov (mladých Jediov). Jej prvým študentom je Grogu, pri ktorom sa mladý Skywalker sám učí, ako byť učiteľom.

Znepokojuje ho, aký majú medzi sebou vzťah Grogu a Mando, hlavne po tom, čo mu Mando donesie darček. Dá svojmu prvému padawanovi preto na výber – buď zostane a stane sa z neho Jedi, alebo sa vráti k Mandovi. Na tomto nie úplne empatickom rozhodnutí je vidieť, ako sa Luke bojí, aby Groguova náklonnosť k niekomu nespôsobila ďalší zánik Jediov, podobne ako to bolo s Anakinom. Nakoniec to bude ale Lukov strach z takejto náklonnosti, čo akadémiu zničí.

Grogu

Grogu Baby Yoda cameá boba fett
Zdroj: slashfilm.com

Grogu, známy aj pod menom Baby Yoda, bol jednou z hlavných postáv seriálu The Mandalorian. Prechádzal jediovským výcvikom Luka Skywalkera, aj keď ako sám Luke poznamenal, skôr si na veci spomínal. Luke mu taktiež pomohol spomenúť si na obdobie, keď chrám Jediov na Coruscante padol. Na konci epizódy stal pred ťažkým rozhodnutím – či si vziať Yodov meč a byť Jediom, alebo krúžkové brnenie od Manda a stať sa Mandalorianom.

Cad Bane

Cad Bane cameá boba fett
Zdroj: digitalspy.com

Lovec odmien Cad Bane (hlas: Corey Burton, telo: Dorian Kingi) je známy hlavne fanúšikom animovaných seriálov (The Clone Wars, The Bad Batch). Ide o nepriateľa Anakina a Obi-Wana, ktorý pracoval pre Palpatina a jeho spojencov. Učil sa u Janga Fetta a neskôr učil jeho syna/klona Boba Fetta v jeho mladých rokoch. A po tom, čo bol najatý zabiť Omegu, ženského klona Janga Fetta, sa mu do cesty postavila lovkyňa odmien Fennec Shand (Ming-Na Wen).

V seriáli sa ukázal ku koncu epizódy, kedy dal najavo, že pracuje pre syndikát Pykeov. Chcel, aby Freetown zostalo mimo vojny Pykeov proti Fettovi. Následne na to aj napriek už vyššiemu veku postrelil maršala Cobba Vantha. Dáva ale len zmysel, že tento lovec odmien bude na inej strane ako Fett a Shand. S Fennec sú nepriatelia od čias s Omegou. No a aj keď bol Boba jeho žiakom, v istom momente stáli na opačných stranách a stali sa súpermi.

Mala byť o tom aj jedna epizóda animovaného seriálu The Clone Wars. V nej sa mal Boba Fett postaviť v pištoľníckom súboji Cadovi Baneovi. Obom sa podarilo zasiahnuť toho druhého. Vďaka tomu má Boba na svojej prilbe tú známu preliačinu. A Bane po zásahu do hlavy musí nosiť kovový plát na hlave, ktorý drží pokope jeho lebku.

Ktoré cameá v poslednej epizóde The Book of Boba Fett vás najviac prekvapili alebo potešili?

Zdroj: comicbook.com, denofgeek.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -