Beneditch Cumberbatch nám v prvom traileri BBC filmu The Child in Time ukáže, ako sa vysporiadať so stratou milovanej osoby

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Benedict Cumberbatch sa môže právom zaradiť medzi vysoko vyťažených hercov Hollywoodu. Okrem posledného traileru na nadchádzajúci životopisný film The Current War sa k nám dostalo niečo úplne iné. Prvý trailer pre film The Child in Time dorazil a ukazuje nám utrpenie hlavnej postavy (Benedict Cumberbatch), ktorá práve stratila svoju dcéru. Film je založený na knižnej predlohe od Iana McEwana, ktorý v románe vyrozprával príbeh o manželskom páre, ktorý sa snaží preniesť cez stratu milovanej dcéry. Hlavnými postavami sú spisovateľ kníh pre detí Stephen Lewis a jeho žena Julie (Kelly MacDonald).

BBC oznámilo výrobu knižnej adaptácie začiatkom tohto roka a pomáhať im budú štúdia ako PBS Mascterpiece, Pinewood Studios a SunnyMarch TV, ktorú vlastní Cumberbatch. Na začiatku výroby herec opísal knihu ako hlbokú, krásnu a pohyblivú vo všetkých smeroch. Taktiež pochválil aj scenáristu filmu Stephena Butcharda, ako aj režiséra Juliana Farinu. Či im pohladil ego zaslúžene si môžete overiť v prvom traileri pre tento 90 minútový televízny film, ktorú ukazuje moment, kedy sa dvom ľudom navždy zmenil život.

Krátky príves bol vydaný pod záštitou Masterpiece a ukázal nám základy filmu. Začína to pohľadom na Stephena a jeho dcéru v supermarkete. Chladný okamih nastáva vtedy, keď sa Stephen otočí a uvidí prázdny nákupný košík, v ktorom mala byť jeho dcéra.

Môže čas vyliečiť všetky rany?

Presne tento text si môžeme všimnúť v samotnom traileri. Odpoveď sa dozvieme až vo filme, v ktorom si si pár našiel vlastné spôsoby, ako sa vyrovnať so stratou milovanej osoby.

Zdroj: screenrant.com

Tento román nie je prvým od McEwana, ktorý by mohol získať veľkú adaptáciu, pričom jeho 10 predchádzajúcich kníh sa už premenilo na filmy, vrátanie prestížneho Oscara. Taktiež treba pripomenúť, že Cumberbatch a BBC spoločnú spoluprácu už veľmi dobre poznajú. Deje sa tak už niekoľko rokov pri všetkými obľúbenom seriáli Sherlock. Avšak toto je poprvýkrát, kedy sa do nejakého projektu začlení aj štúdio SunnyMarch.

Trailer má naozaj obrovské čaro a tvorcovia pri ňom odviedli vynikajúci kus práce. Samozrejme môžeme opäť vidieť talent, ktorý v sebe nosí Cumberbatch. Keďže je príbeh skúmaním žiaľu, v ukážke nie sú zobrazené žiadne spoilery alebo šokujúce odhalenia. Vidíme len všeobecný tón filmu a ako sa po tak ničivej udalosti začína žiť odznovu.

   
Ak sa vám vyššie uvedený trailer páčil, určite si nezabudnite daný film pozrieť. Avšak oficiálny dátum vydania bohužiaľ ešte nebol odhalený. Kedy presne to bude nevieme, ale podľa všetkého by to malo byť ešte niekedy začiatkom zimy. Bezpochyby sa máme načo tešiť, pričom pri takomto filme by nás mala zasiahnuť poriadna dávka emócií.  

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -