Prišiel Netflix s novou vianočnou klasikou? | The Christmas Chronicles RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

The Christmas Chronicles RECENZIA

Originálne filmy z dielne Netflixu sa už stali formalitou na ich platforme. Netflix sa ich počet snaží zvyšovať rok čo rok a míňa na to nemalé peniaze. Ak chcú totiž uspieť a konkurovať filmom, ktoré chodia do kín, musia prinášať zo všetkého trochu. Pred pár týždňami teda vydali svoj úplne prvý vianočný hraný film, na ktorý dostali celkom slušný rozpočet a do hlavnej role zasadili brilantného Kurta Russella. Ako sa im to vydarilo?

Nuž, na to, že narýchlo potrebovali zbúchať nejaký vianočný film, aj celkom dobre. Ak sa na to pozerám ale úplne objektívne, bohužiaľ, žiadna sláva to nebola. Nebyť Kurta Russella, nový film neponúka nič zaujímavé, ani nové. Film je postavený na veľmi jednoduchej a mnohokrát videnej zápletke. Scenáristicky to tiež nie je žiaden Tarantino a čo ma mrzí, ani mladí herci sa nijak extra nepredviedli. Efekty to má však veľmi pekné a najmä Santa v podaní Kurta Russella funguje perfektne.

The Christmas Chronicles
Zdroj: indiewire.com

Skvelý Kurt Russell

Nie je to však len kvôli castingu. Tento Santa Claus je prekvapivo dosť dobre napísaný a ponúka veľmi zaujímavé momenty. V tomto filme totiž Santa pozná naozaj každého a jeho interakcie s mnohými cudzími ľuďmi sú naozaj skvelé. S jedným z nich tu má dokonca menší príbeh a práve ten sa zaradil medzi veľké pozitíva tohto diela.

Musím povedať, že aj akčné scény boli dosť vydarené. Mal som z nich pocit, akoby som niečo také sledoval po prvýkrát. Navyše bolo viac než dobré vidieť takéhoto viacrozpočtovejšieho Santu Clausa, ktorý skáče po strechách ako taký hrdina. Negatív je tu však omnoho viac ako pozitív. Príbeh na to, aký je jednoduchý je veľmi hlúpo rozložený. Na stopáži to je cítiť a takmer pri každých momentoch v ktorých nie je Santa si budete hovoriť, aby sme sa vrátili k nemu.

The Christmas Chronicles
Zdroj: vox.com

Netflix neohúril

Z hercov som bol naozaj sklamaný. Milá Darby Camp jednoducho žiadne čaro jej postave nepriniesla a Judah Lewis nemal čo ponúknuť. Iba na Russellovi bolo vidieť, že si to proste užíva a jeho stvárnenie Santu by som dokonca zaradil medzi tie najlepšie. Ostatne tu však iní herci ani v podstate nie sú. Filmu sa dokonca nepodarilo využiť ani elfov na nejaké väčšie pobavenie alebo aspoň spestrenie. Od nich neprišla žiadna hravosť, v podstate boli do filmu len hodení ako nejaká paródia na mimoňov. Ešte aj ich dizajn bol veľmi obyčajný. Čo viac teda o tomto filme povedať?

Neponúka to nič nové. Nepobaví vás to. Skôr je to taký vianočný film do pozadia, ktorý si pustíte keď pečiete medovníky. Na to ale, že ale ide o prvý vianočný film od Netflixu to je celkom v poriadku. Dúfam však, že ak nám chcú niečo takéto prinášať každý rok, tak do toho vložia aspoň trochu nejakého úsilia. Je rok 2018 a myslím si, že s takýmto príbehom neohúrite ani malé deti. Pekné efekty, super Kurt Russell a celkom dobre stvárnený Santa, inak si už z filmu ani nič nepamätám. Ak ste si teda chceli dnešný sviatočný večer pozrieť túto novinku namiesto starých klasík, radšej vám radím, aby ste ostali pri tých klasikách, alebo si možno pozreli jeden z týchto vianočných filmov. 4/10

Videli ste film The Christmas Chronicles? Súhlasíte s mojím hodnotením? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -