Režisér Rogue One prinesie sci-fi The Creator, v ktorého prvom traileri vidíme vojnu medzi ľuďmi a AI

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Najčítanejšie za 7 dní

V posledných týždňoch či mesiacoch sa stal veľmi populárnym ChatGPT. Umelá inteligencia, ktorá mnohým z nás pomáha pri riešení rôznych problémov. Avšak čo by sa stalo, ak by sa jedného dňa táto AI rozhodla vyhlásiť ľudstvu vojnu a celkovo sa ho pokúsila zničiť? Nuž, na to nám odpovedá prvý trailer filmu The Creator, v ktorom sa presne v takejto situácii ľudstvo nachádza.

Film zrežíruje režisér Gareth Edwards. Toho je možné poznať ako režiséra filmov Godzilla alebo Rogue One: A Star Wars Story. Práve posledný menovaný bol aj doteraz jeho posledným filmom, pričom ten vyšiel ešte v roku 2016. Edwards sa po rokoch teda vracia, aby nám priniesol ďalší sci-fi film, tentoraz s tematikou, ktorá sa začína jemne dotýkať už aj našej spoločnosti.

Trailer filmu The Creator

Nový film nám ukazuje neďalekú budúcnosť, v ktorej sa umelá inteligencia vymkla spod kontroly a pomocou atómovej bomby vyhladila celé mesto Los Angeles. Automaticky sa medzi ňou, resp. jej vyrobenými vojakmi a ľuďmi začala vojna. V jej strede je Joshua (John David Washington). Je bývalým agentom špeciálnych síl, ktorý smúti nad zmiznutím svojej manželky (Gemma Chan).

Naverbujú ho ale na to, aby vypátral a zabil The Creatora, nepolapiteľného architekta pokročilej AI. Ten totiž vyvinul záhadnú zbraň so schopnosťou skončiť vojnu. Zároveň by tím však ukončil aj existenciu celého ľudstva. Joshua a jeho tím elitných agentov putujú cez nepriateľské línie do temného srdca územia okupovaného umelou inteligenciou. Tam však objavia nečakanú zbraň.

The Creator
Zdroj: consent.yahoo.com

Tou je totiž AI v podobe malého dieťaťa. Joshua tak bude stáť pred ťažkou úlohou toho, či zničiť zbraň, ktorá ukončí svet, aj napriek tomu, že je v podobe nevinného „človiečika“. Vo filme si ďalej zahrajú Ken Watanabe, Sturgill Simpson, Madeleine Yuna Voyles a Allison Janney. Film príde do kín 29. septembra 2023.

Čo hovoríte na prvý trailer filmu, ktorý sa dotýka témy, v našej spoločnosti čoraz častejšie sa vyskytujúcej?

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -