Hra Little Hope od tvorcov Until Dawn sa bude zaoberať čarodejníctvom a prekliatym mestom

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Z opustenej lode do mesta čarodejníc 

Supermassive Games nie sú vo vývojárskej oblasti nováčikmi a hoci bolo štúdio založené v roku 2008, prvý ozajstný úspech sa dostavil s titulom Until Dawn, ktorý v podstate predchádzal projektu The Dark Pictures Anthology. Hororová adventúra zameraná primárne na rozhodovanie prišla s príbehovým zážitkom, ktorý pripomínal interaktívny žánrový film a objavilo sa v ňom množstvo hereckých osobností.

Koncept očividne hráčov zaujal, keďže mnohí spomínajú na Until Dawn ako na jednu z najlepších exkluzivít konzol PlayStation 4, nakoľko dokázala sprostredkovať intenzívny hororový zážitok v kvalitnom audiovizuálnom podaní.

Preto hráčov i herných žurnalistov tak trochu prekvapilo, že vývojári zo Supermassive nepokračovali v partnerstve so Sony, ale uzatvorili novú zmluvu s Bandai Namco Entertainment. Ako už iste tušíte, šlo o The Dark Pictures Anthology, teda hernú sériu, ktorá si dala za úlohu vytvárať hororové zážitky.

V podstate sa jedná o videoherný seriál, ktorý bude vychádzať s určitou pravidelnosťou, čo súčasne naznačuje, že jednotlivé časti nebudú príliš dlhé. Minulý rok sme sa pritom dočkali Man of Medan, ktoré nás zaviedlo do zatopenej lode a daždivého prostredia. Nadchádzajúce leto sa prostredníctvom novej hry pozrieme do prekliateho mesta čarodejníc.

The Dark Pictures Anthology predstavuje Little Hope

Keďže majú samotní vývojári so svojou sériou veľké plány, je len pochopiteľné, že intenzívne pracujú na nových dieloch. V tomto prípade si treba uvedomiť, že v rámci Dark Pictures nemožno očakávať medzi jednotlivými časťami revolúciu, respektíve ani evolúciu. V prvom rade chcú tieto hry prísť s unikátnym zážitkom a na malej ploche vydesiť i zabaviť. Koniec koncov, Man of Medan bolo možné dohrať do piatich hodín, čiže rozhodne nejde o nejaké veľké hry.

Trailer na Little Hope je opätovne sprevádzaný svojským prejavom takzvaného Kurátora, ktorý funguje v univerze ako akýsi rozprávač. On sám nepriamo naznačuje, že na nás tentokrát čakajú dve dejové línie, pričom jedna z nich sa bude odohrávať v súčasnosti, druhá v minulosti. Presnejšie ide o šestnáste storočie, kedy sa masívne upaľovalo za čarodejníctvo alebo čokoľvek nadprirodzené.

Hromadné zabíjanie a kruté činy pochopiteľne zanechali nejaké stopy. A práve do takto poznačeného miesta prichádzate v dejovej línii, ktorá sa odohráva v súčasnosti. Hrateľnosť konkrétnejšie priblížená nie je, avšak vzhľadom na predošlú tvorbu je zrejmé, že nás čaká jednoduchšia interakcia s prostredím, rozhodovanie sa, ktoré prinesie následky a opäť šikovné budovanie atmosféry a desenia.

Súčasne ešte môžeme spomenúť, že jednou z hlavných postáv bude herec Will Poulter, ktorého môžete poznať z experimentálnej epizódy seriálu Black Mirror, Bandersnatch.

The Dark Pictures Anthology - Little Hope
Zdroj: gamesradar.com

The Dark Pictures Anthology: Little Hope nás bude desiť už toto leto 

Po vzore Man of Medan príde ďalší diel hororovej série v lete tohto roku. Fixného dátumu vydania sme sa žiaľ nedočkali. Predchodca k nám však zavítal 30. augusta a tým pádom môžeme očakávať podobné obdobie.

Presný dátum bude s najväčšou pravdepodobnosťou sprevádzaný ďalšou kratšou ukážkou, prípadne plnohodnotnou prezentáciou na hernej výstave. Samozrejme iba v prípade, že sa nejakej tento rok dočkáme. O prípadných novinkách vás budeme priebežne informovať.

Ste fanúšikmi tvorby Supermassive Games a tým pádom sa tešíte na ďalší počin The Dark Pictures Anthology? Pokojne nám dajte vedieť svoje názory prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -