Kto je skutočným záporákom filmu Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

The Director v Hobbs & Shaw – Skutočný záporák

Všetci sme už pred premiérou videli na plagátoch a v ukážkach Brixtona (Idris Elba), geneticky upraveného kriminálnika, ktorý chce získať späť smrtiaci vírus, ktorý ukradla Shawova (Jason Statham) sestra Hattie (Vanessa Kirby). Ukazuje sa však, že je len figúrka. Pracuje pre zločineckú organizáciu Eteon, ktorej velí neznámy človek. Kto teda vlastne je tento záhadný The Director v Hobbs & Shaw? Poďme to spolu zistiť!

The Director v Hobbs & Shaw
Zdroj: kamaratweb.sk, cinema.everyeye.it

The Director v skratke

Ako som načal vyššie, Brixton v skutočnosti nie je hlavný zloduch príbehu. Tým je mysteriózny človek, známy ako The Director. Prezývka režisér mu sadne, pretože ovláda dianie a chod vecí – dáva príkazy Brixtonovi, ktorý ich plnením koná v prospech organizácie Eteon. To znamená, že The Director má prístup k obrovskému množstvu prostriedkov, zbraní a technológií, ktorými sa môže pokúsiť zneškodniť Hobbsa & Shawa.

Hlas The Directora nám nenapovedá nič, pretože je upravený. Je pravdepodobné, že dokonca ani Brixton netuší, pre koho vlastne pracuje. Avšak, jedna z málo vecí, ktoré vieme, je spoločná minulosť s Hobbsom. V jednej z posledných scén filmu, keď The Director dvojici prehlási, že s nimi ešte neskončil, nám toho dosť napovedá šokujúca reakcia Hobbsa. Je možné, že rozpoznal jeho identitu a ide o niekoho, koho sme už stretli v sérii Rýchlo a zbesilo? Poďme sa pozrieť na možnosti.

Hobbs & Shaw
Zdroj: gamesradar.com

Cipher

Aj keď počítačom upravený hlas The Directora znie ako muž, je v rámci možností, že mužom nie je. Keby ste si ako žena chceli utajiť identitu, použiť mužský hlas by bol celkom dobrý krok. Jednou z realistických možností teda je, že šéfom Eteonu je predchádzajúci záporák, ktorý už má skúsenosti s technológiami: Cipher (Charlize Theron).

Cipher sa nám predstavila vo filme Rýchlo a Zbesilo 8 ako skúsený hacker. Vyhýbať sa problémom so zákonom a využívať ostatných, aby pre ňu robili špinavú prácu – to je prakticky jej popisom práce. Do organizácie ako Eteon sa tak určite hodí, pričom práve Brixton môže byť jej aktuálny pešiak (ako tomu bolo s Owenom Shawom a Mosem Jakadem).

Rýchlo a Zbesilo 8 recenzia
Cipher je diablom v anjelskom tele, Zdroj: wall.alphacoders.com

Keanu Reeves

Pred samotnou premiérou filmu Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw sa rozprávalo o tom, že Keanu Reeves v ňom hrá veľkú úlohu. S jeho hviezdnym potenciálom by nemal byť problém, keby mal stvárňovať hlavného zloducha. Aj keď boli správy o jeho zapojení do projektu ešte začiatkom leta vyvrátené, je možné, že pôvodne sa v ňom mal objaviť. Možno sa len tvorcovia na poslednú chvíľu rozhodli, že ešte nie sú pripravení odhaliť identitu postavy The Director.

Dwayne „The Rock“ Johnson v jednom rozhovore potvrdil, že si s Reevesom vymieňajú správy. O čom sa bavia, to herec neodhalil, napovedá nám to však, že na pozadí sa niečo deje. Je teda možné, že keď príde film Hobbs & Shaw 2 a odhalí sa nám, kto je skutočne The Director, hrať ho bude Keanu Reeves? Je. Avšak, budeme si musieť počkať.

John Wick 2 Trailer 2

Locke

Najzaujímavejšie prepojenie s The DirectoromLocke, resp. herec, ktorý ho stvárňuje – Ryan Reynolds. Oficiálne šéfa organizácie Eteon daboval niekto s menom Champ Nightengale. Avšak, nejde o skutočného herca. Je to totižto alias, ktorý Ryan Reynolds použil, keď napísal vtipnú falošnú recenziu na Aviation Gin, značku alkoholu, ktorú vlastní.

Ryan Reynolds si teda vo filme neoficiálne strihol dve úlohyThe Directora a Lockeho. Locke sa už s Hobbsom pozná, čo by sedelo s jeho šokujúcou reakciou, keď šéf Eteonu prezradil, že ho ešte stretnú. Stal sa medzi touto dvojicou nejaký incident, za ktorý sa chce Locke pomstiť? Nasvedčuje tomu viacero vecí, no to ešte neznamená, že je The Director.

ryan reynolds potitulkové scény hobbs & shaw
Zdroj: small-screen.co.uk

The Director v Hobbs & Shaw 2

Ak film Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw zarobí pekné peniaze, čo by z hviezdnou silou protagonistov nemal byť problém, celkom určite sa dočkáme pokračovania. V ňom sa Brixton môže, ale nemusí ukázať. The Director však v potenciálnej dvojke bude stopercentne.

The Director chce, aby sa dvojica pridala na jeho/jej stranu. Aby začali pracovať pre Eteon. Vyzerá však, že to sa ani zďaleka nechystajú spraviť, po čom záhadný šéf organizácie nebude mať problém ich odstrániť zo svojej cesty. A práve to by mohlo byť jedným z hlavných predmetov pokračovania.

Čo si myslíte vy? Kto je The Director v Hobbs & Shaw filme? Vaše tipy nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -