Aký len môže byť film o najhoršom filme v dejinách? | The Disaster Artist RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Film o najhoršom filme! Ako tento riskantný pokus dopadol?

Zo všetkých skutočných príbehov na svete, si jedného dňa James Franco a Seth Rogen povedali, že sfilmujú práve ten, o najhoršom filme v dejinách. Áno, najhorších filmov je bohužiaľ naozaj veľa, no len jeden vždy vyčnieval. Dielo Tommyho Wiseaua, s názvom The Room. Určite ste na neho museli zopárkrát natrafiť. Či už kvôli niekoľkým vtipným scénam na youtube, alebo kvôli (dnes už slávnym) hláškam z filmu, ktoré dennodenne nájdete rôzne na internete.

S odstupom času, sa však okrem hlášok stal slávny aj samotný film. Dnes ho už samozrejme nájdete medzi kultovými, a nejeden jeho fanúšik vám povie, že práve The Room je ukážkou toho, že niečo môže byť tak zlé, až je to dobré. Ak sa však už teraz bojíte, že si tento film nebudete môcť pozrieť ak ste spomínané dielo nevideli, nebojte sa. The Disaster Artist si stojí na vlastných nohách, a neprináša nám len srandu z natáčania najhoršieho filmu, ale aj hĺbku a srdce, ktoré v tomto príbehu jednoducho boli.

Neuveriteľne skutočný príbeh o najhoršom filme v dejinách; Zdroj: collider.com

Ako tvorcovia zachytili natáčanie filmu The Room?

Franco si spolu so štúdiom A24 našiel spôsob, akým chcel tento film pojať a určite aj na jeho prekvapenie, sa mu to podarilo brilantne. Nie, nesnaží sa hrať na city, nemá brutálne prestrihané scény, a už vôbec nečakajte silné myšlienky kultových tvorcov. Tento príbeh je totiž vyrozprávaný veľmi kľudne a zameriava sa len na to podstatné. Avšak s fantastickou atmosférou! Práve The Disaster Artist je presne ten tip filmu, ktorý viete, že funguje, no dôvod prečo vás poriadne udrie je až na konci filmu, a riadne si ho vychutnajú najmä praví filmoví nadšenci.

Už dlho som neostal takto zamyslený po skončení filmu o skutočnej udalosti ako teraz. Nádherný príbeh, ktorý verte či nie, stál za to vyrozprávať. Film disponuje skvelým scenárom, má fajnovú hudbu, krásnu kameru a je doplnený úžasnými hereckými výkonmi od bratov Francovcov. Kto by to povedal, že títo dvaja vedia skutočne hrať. I keď pri tom staršom sme to začínali tušiť už dávnejšie.

James Franco podáva neuveriteľný herecký výkon
James Franco podáva neuveriteľný herecký výkon; Zdroj: vox.com

Najlepšie role bratov Francovcov

Práve James totižto podáva najlepší výkon filmu, a rovno aj celkovo jeden z najlepších hlavných za rok 2017. Na plné vyhutnanie si tu síce určite treba pozrieť, ako sa skutočný Tommy Wiseau prezentuje, a hneď vám bude jasné, prečo tu Franca toľko ospevujeme. Dal to jendoducho na parádu a je veľká škoda, že mu ušla oscarová nominácia… veď vy viete prečo.

Dave tu naopak od svojho brata predvádza usadený a kľudný výkon, ktorý sa od neho tak často nevidí. Výborne zvláda aj dramatické momenty, a ja sám som bol príjemne prekvapený jeho hraním. Osobne dúfam, že v budúcnosti sa od tých bláznivých komédií vzdiali, a začne si vyberať takéto, trošku vážnejšie projekty. Slušia mu.

Bratia Francovci prinášajú nádherný film, produkovaný jedinečným štúdiom A24
Bratia Francovci prinášajú nádherný film, produkovaný jedinečným štúdiom A24; Zdroj: haveagonews.com.au

Zhrnutie

V podstate dve najväčšie emócie, ktoré vo mne film vyvolal bolo prekvapenie a údiv. Prekvapenie z toho, ako skvelo toto tvorcovia dokázali vyrozprávať, a údiv zase preto, lebo tento film naozaj zasiahne každého, aj keď to absolútne nečakáte. Ak je tu teda niekto, kto chce odhaliť čo stálo za vývojom toho blbého filmu, nájde za tým viac ako len odpovede. Na obyčajného filmového diváka, ktorý napríklad doteraz o filme The Room ani len nepočul, tu je pripravený ďalší skvelý film od štúdia A24. Malá filmová lahôdka, ktorá sa garantovane u niekoho z vás aj napriek všetkej bizarnosti zapíše ako jeden z najlepších filmov roka 2017, a to právom! 9/10

Videli ste už film The Disaster Artist? Súhlasíte s mojou recenziou? Poznáte pôvodný film The Room? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -
Jednoducho natočená dráma o najhoršom filme v dejinách disponuje neuveriteľnou atmosférou, krásnym scenárom, úžasnými hereckými výkonmi a prekvapivo aj myšlienkou. Nie všetko zlé malo hneď zlý motív, a práve toto sa Jamesovi Francovi skvelo podarilo priniesť na plátno či už jeho réžiou, alebo jeho fantastickým hereckým výkonom!Aký len môže byť film o najhoršom filme v dejinách? | The Disaster Artist RECENZIA