Film podľa hry The Division urobil veľký krok vpred! Poznáme meno režiséra a scenáristu!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

O filmoch podľa hier tu píšem naozaj často. Naposledy sme sa dozvedeli, že Uncharted sa konečne posunul vpred, a má dokončený scenár. Konečne sa do pohybu dostáva aj film podľa hry Tom Clancy’s The Division. Herné filmy zažívajú posledným rokom veľké problémy. Po pokazenom Warcrafte sme sa konečne tešili na Assassin’s Creed, ktorý dopadol ešte horšie. Filmové štúdia to však nevzdávajú, a do filmov podľa hier vkladajú obrovské peniaze. Chcú totiž nalákať ako fanúšikov danej hry, tak aj potencionálnych hráčov, ktorý danú hru nehrali. Ubisoft to však po fiasku s Assassin’s Creed nevzdáva, a púšťa sa do sfilmovania novej hry a to vyššie spomínanej The Division.

The Division film
Zdroj: vg247.com

Režisérom a scenáristom The Division sa stáva..

Najdôležitejším krokom vytvorenia herného filmu je nájsť výborného režiséra a scenáristu, ktorí dokážu premietnuť hru na filmovom plátne. Ubisoft práve našiel dva v jednom. Režisérom a zároveň scenáristom filmu bude muž, ktorý už má nejaké tie dočinenia s filmami, ale dokonca aj hrami. Ubisoft Motion Pictures ohlásili, že The Division bude mať pod palcom Stephen Gaghan. Tento muž nám zo stoličky režiséra tento rok prinesie aj nádejný film Gold s plešatým Matthewom McConaugheyom. Stephem má okrem skúseností s filmami dočinenia aj hrami, spolupracoval na príbehu Call of Duty: Ghosts z 2013.

Úprimne si myslím, že sa The Division dostal do dobrých rúk, a má naozaj veľkú nádej uspieť. Hra síce nemá až tak dobrú hratelnosť, ale za to je zasadená do zaujímavého prostredia pre príbeh. Akčné scény v Manhattane počas apokalypsy? Tri krát áno! Vo filme sa však v hlavných úlohách objavia dve veľmi známe mená. Jake Gyllenhaal (Southpaw, Nightcrawler) a Jessica Chastain (Interstellar, The Martian). S týmto hereckým obsadením by to malo ísť filmu bravúrne. Okrem The Division by nás najbližšie roky v kinách mal čakať aj film Uncharted, Gears of War ale aj Tomb Raider. Tak čo, myslíte si, že The Division uspeje?

The Division film
Zdroj: gearnuke.com

Vyjadrenie Stephena Gaghana ohľadom The Division

“I’m excited to work with Ubisoft Motion Pictures and collaborate with their team at Massive Entertainment to bring The Division to the big screen, they’re great guys, exceptionally creative, and willing to take risks. The game has been an enormous success, in large part due to the visual landscape they created, their vision of a mid-apocalyptic Manhattan. It’s immersive, wonderfully strange, and yet familiar, filled with possibilities. It’s also remarkable to be able to collaborate with Jessica Chastain and Jake Gyllenhaal early in the process. We all feel the story Ubisoft created is more relevant than ever.”

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -