The Elder Scrolls: Blades dostáva launch trailer pre Nintendo Switch

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Mobilné RPG prichádza na Nintendo 

V roku 2019 sa fanúšikovia svetoznámej RPG série The Elder Scrolls dočkali plnohodnotného mobilného dobrodružstva v tomto fantasy univerze. Konkrétne šlo o hru s podtitulom Blades, pričom sa celý projekt ocitol v stave takzvaného Early Access.

Po celý rok sa vyvíjal, autori ho mierne, či zásadnejšie upravovali, až 12. mája tohto roku dospel do svojej finálnej fázy. Okrem toho, že majitelia mobilných zariadení konečne dostali kompletný projekt, The Elder Scrolls: Blades vyšlo i na platforme Nintendo Switch.

Vydanie je tradične sprevádzané launch trailerom, ktorý láka na súčasti „vreckového“ RPG. Čo od neho ako nový hráč môžete očakávať?

The Elder Scrolls: Blades ponúka tradičné RPG elementy 

Ak vás tento menší spin-off veľkolepej žánrovej série minul, mali by ste vedieť, že svojou hrateľnosťou pripomína kombináciu dungeon crawler hier a stredovekého staviteľského simulátora.

Hlavná zápletka súvisí so znovuvybudovaním zničeného mestečka, pričom suroviny, pracovné sily a potrebné komponenty nachádzate v lineárnych úrovniach, kde plníte questy s jednoduchým príbehom.

Pochopiteľne, v rámci pomyselných kobiek na vás čakajú mnohé nebezpečenstvá, najrôznejší protivníci, no i odmeny, aby ste boli ako správny dobrodruh dostatočne stimulovaný k postupu ďalej.

The Elder Scrolls - Blades
Zdroj: videogamer.com

Súbojová zložka bola svojho času chválená, no hra podľa názoru mobilných recenzentov trpela otravnými mikrotransakciami, dlhými nahrávacími obrazovkami a nie príliš dobrým časovým balansom opravovania predmetov, prípadne samotného stavania. Každopádne Nintendo verzia je predsa len vyladenejšia a úplnejšia, nakoľko ide o kompletný herný produkt.

Keďže sa primárne jedná o mobilný titul, ktorý bol dostupný zdarma, za port The Elder Scrolls: Blades na Nintendo Switch nezaplatíte ani euro. Stačí si ho stiahnuť do svojej handheld konzoly a následne mu venovať pár minút. Rýchlo a ľahko zistíte, či vás niečo podobné baví a ak nie, RPG do vrecka môžete bezproblémovo vymazať.

Venujete skromnejšiemu RPG svoj drahocenný čas, prípadne vás takáto tematika príliš nezaujíma? Pokojne nám dajte prostredníctvom komentárov vedieť, čo si o Blades myslíte. 

Zdroj: YouTube.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -