Ako dopadla ich láska? | The End of the F***ing World 2. séria RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

The End of the F***ing World 2. séria RECENZIA – Druhá séria obľúbeného seriálu vyšla 4. novembra. Rovnako, ako prvá séria, mala osem približne dvadsať-minútových epizód. Po skončení prvej série bolo na internete mnoho dohadov, či bude aj druhá. Fanúšikovia sa delili na dva tábory – na tých, ktorí sa nevedeli show nabažiť a chceli stále viac a na tých, čo si mysleli, že druhá séria by pokazila genialitu seriálu.

Samotní herci dlho nevedeli, či vôbec nejaká druhá séria bude a k áno, tak o čom by mohla byť. Našťastie však seriál zožal toľko obdivu, až sa tvorcovia rozhodli pre jeho predĺženie. A my vám teraz prinášame recenziu na druhú sériu seriálu The End of the F***ing World.

the end of the f world 2
Zdroj: popsugar.co.uk

The End of the F***ing World 2. séria RECENZIA

Prvá séria nás nechala s mnohými nezodpovedanými otázkami. Po tom, čo polícia konečne dolapila Jamesa a Alyssu v poslednej epizóde prvej série, Jamesa postrelili. Prežil? Čo bolo s Alyssou? Budú zase spolu? Toto všetko divákom vírilo v hlave a teraz, dva roky neskôr, sa konečne dočkali odpovedí.

Spoznávame aj novú postavu – Bonnie, ktorej je venovaná celá prvá epizóda. Rovnako psychicky zničená ako James a Alyssa, no s úplne inou minulosťou. Bonnie bola zaľúbená do profesora, ktorého James zavraždil v prvej sérii. Po jeho smrti sa rozhodla odplatiť sa mladému zaľúbenému páru za to, čo vykonali. Celá druhá séria je venovaná jej pomste a stretnutiu sa s dvojicou. Okrem toho zisťujeme, čo sa stalo s Jamesom a Alyssou, ako ich životy pokračovali a v akých nových životných situáciách sa nachádzajú.

the end of the f world 2 alyssa a james
Zdroj: thesun.co.uk

O čom bola druhá séria?

Obaja už dospeli a ich správanie nie je také impulzívne a pochabé, ako v prvej sérii. Druhá séria je viac zameraná na ich vnútro. Vidíme veci, s ktorými bojujú v hlave, výsledky traumatických zážitkov a ich vysporiadavanie sa s životmi, ktoré majú.

Druhá séria už nie je založená na prekvapeniach a bláznivých scénach, ktoré by nám ani vo snoch nenapadli. Zaoberá sa psychickým stavom troch protagonistov, ich spoločnej ceste a vzťahmi medzi nimi.

Ako prvá séria, aj druhá mapuje len pár dní, ktoré Jamesovi a Alysse opäť otočia život o stoosemdesiat stupňov. Samozrejme nechýbala ďalšia vražda, ohrozenie života a mnoho mnoho ďalších problémov, ktoré sa im postavili do cesty. Nechceme vám prezrádzať celý dej, musíte si to pozrieť sami!

alyssa, james, bonnie
Zdroj: rollingstone.com

Zhrnutie

Druhá séria je rovnako ako postavy dospelejšia, než prvá. Akoby seriál dospieval spolu s Jamesom a Alyssou. Ukazuje, čo vražda v nich zanechala vražda z minulosti a ako sa pokúšajú vrátiť do normálneho života. Vesmír s nimi má ale iné plány. Druhá séria bola veľkým prekvapením.

Nevyrovnala sa prvej sérii, no to preto, že už nás nedokázala zaskočiť príbehom a postavami, lebo sme ich už poznali. Predstavila ich však v novom svetle a ponúkla aj poriadnu zápletku. Určite sa oplatí si ju pozrieť! Zaslúži si hodnotenie 9/10.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -