Vírus Ebola vypukol! Televízny seriál The Hot Zone od National Geographic prerozpráva príbeh 20-ročného bestselleru

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Spoločnosť National Geographic nedávno odhalila synopsu nového televízneho seriálu založeného na bestsellere Richarda Prestona z 1994. The Hot Zone bude adaptáciou tejto obľúbenej knihy. Seriál prerozpráva reálny príbeh prvého zaznamenaného prípadu ochorenia vírusu Eboly. Bezpochyby teda ide o vcelku aktuálnu tému, ktorá zaujme fanúšikov ozajstných príbehov i vedeckých thrillerov.

Kniha mala pôvodne vyjsť s celovečerným filmom ešte pred vyše dvadsiatimi rokmi, toho sme sa však nakoniec nedočkali. O dlho plánovanom projekte sme opäť začuli až na jeseň roku 2014, kedy bolo zverejnené rozhodnutie spraviť z príbehu televízny seriál. Po prácach za oponou od National Geographic je The Hot Zone pripravený odhaliť sa svetu.

the hot zone seriál
Zdroj: huffingtonpost.com

The Hot Zone seriál: o čom bude a ktoré úspešné mená za projektom stoja?

Založený na prevratnom medzinárodnom bestsellere od Richarda Prestona, The Hot Zone opisuje hrôzostrašný príbeh pôvodu vírusu Ebola. Dej sa zameria na prvý príchod tejto vysoko nákazlivej choroby na pôdu Spojených Štátov. V roku 1989 sa tento zabijak po prvýkrát objaví u šimpanzov vo vedeckom laboratóriu vo Washingtone, D.C – bez nijakého známeho lieku. Hrdinská veterinárka americkej armády sa spolu s tímom SWAT vystavia smrteľnému ohrozeniu, aby sa pokúsili zabrániť rozšíreniu vírusu a nespočetným stratám na životoch ľudí. The Hot Zone je dramatický a napínavý prípad, ktorý opisuje možný dopad vzácneho vírusu na ľudskú rasu.

Tím, ktorý za seriálom stojí tvoria samé skúsené mená s dlhoročnými skúsenosťami v žánri sci-fi. Souders a Peterson sú známi vďaka seriálu Pod Kupolou, zatiaľ čo Vintar napísal scenár ku filmu Ja, robot. Celý projekt sa perfektne hodí pod sieť National Geographic, ktorí sa snažia zameriavať na príbehy a vedecké objavy z reálneho života.

Zatiaľ nie je známe, kedy sa The Hot Zone dostane na naše televízne obrazovky. O novinkách vás budeme informovať.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -