V čom bude nadchádzajúci The Irishman rozdielny, ako ostatné svetoznáme gangsterské filmy režiséra Martina Scorseseho?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Legendárny režisér Martin Scorsese sa vráti k svojmu obľúbenému žánru kriminálnej drámy s filmom The Irishman. V hlavných úlohách si zahrajú svetoznámi Robert DeNiro, Al Pacino a Joe Pesci. Ku projektu sa však režisér tentokrát stavia úplne inak, ako k jeho predošlým počinom. Scorsese sa snažil snímku postaviť na nohy a začať produkciu už niekoľko rokov a potom, ako mu štúdio Paramount ponúklo 100 miliónový rozpočet, sa k projektu pripojil aj Netflix. Celá situácia teraz vyzerá viac než sľubne. Oficiálny dátum vydania filmu, na ktorý by sa iba šialenec netešil je niekedy v roku 2019. Scorsese spolu so svojim tímom začne natáčať už toto leto.

The Irishman bude mať iný štýl, ako režisérove najznámejšie filmy

Scorsese nedávno ponúkol rozhovor portálu The Independent. V ňom nám režisér odhalil jeho nový postoj ku tvorení filmu ako The Irishman. Opísal taktiež štýl, ktorý sa má líšiť od počinov ako Mafiáni či Kasíno:

Myslím si, že toto je naozaj iné. Priznávam, že filmy ako Mafiáni a Kasíno majú jedinečný štýl, ktorý som kvôli nim vytvoril – ten pochádza zo scenára. Produkcia Mafiánov mi dávala pocit spomienky. Niekedy sme sa veľmi ponáhľali a dokonca som už mal pocit, že je film predčasne hotový, pretože všetky pohyby kamery a strih už boli naplánované. Aj tie najmenšie a najmenej podstatné detaily boli presne dopredu dohodnuté, v tomto prípade to však bude iné.

the irishman
Digitálne omladnutý DeNiro bude rozprávať príbeh pomocou spomienok; Zdroj: id.bookmyshow.com

Scorsese taktiež odhalil, že postavy budú vo filme The Irishman staršie, čo znamená že hlavná dejová línia bude o spomínaní na minulosti – o spätnom pohľade na život človeka a rozhodnutia, ktoré učinil. Väčšina ostatných počinov pritom opisuje príbeh vzostupu a pádu. Niečo, čo bude trochu krehkejšie s väčším odstupom má naozaj veľký potenciál. Taktiež je možné, že Scorsese filmom The Irishman opäť navždy pozmení štýl gangsterských filmov – tak, ako už v minulosti učinil. Je celkom zjavné, že režisér chce v tomto prípade nechať veľa priestoru úžasným hercom Robert DeNirovi a Al Pacinovi, pričom bude otvorený ich improvizácii, vďaka ktorej sú tak známi.

Čo si o filme zatiaľ myslíte vy? Pôjde o jednu z najlepších gangsterských snímok všetkých čias a pozmení opäť Scorsese tento žáner? O najnovších informáciach ohľadom filmu vám dáme vedieť čo najskôr. Na vydanie si budeme musieť počkať do bližšie nešpecifikovaného dátumu v roku 2019.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -