The King Of Staten Island sa predstavuje ako pohodová komédia o dospievaní

Nenechajte si ujsť

Filip Glezgo
Volám sa Filip a študujem na Akadémii umení v BB. Kinematografia je vášeň, bez ktorej by som si nevedel predstaviť každodenný život. Tiež sa zaujímam o psychológiu, šport a prírodu. Jediné, čo mi v lete chýba, je zima... Už veľmi dlho som zmiereným s tým, že užívanie si krásy pohyblivých obrázkov na veľkom plátne, bude naveky mojim jediným prekliatím.

Ďalšia priemerná komédia, alebo trpkohumorný film s ozajstným srdcom?

Producent, stand-up komik, herec, scenárista a občasný režisér Judd Apatow práve oficiálne predstavil svoj nový uletený film The King of Staten Island prvým trailerom. Bude v ňom hviezdiť komik zo skečov Saturday Night Live, Pete Davidson, ktorému sa už filmová kariéra isto otvára dokorán.

Ako budete môcť vidieť, Davidsonov charakter sa vysporiada nie len s mládežníckym dospievaním, ale aj problémom nechať niektoré veci prirodzene odísť vlastnou cestou. Film bol plánovaný na známe festivaly, ktoré ale všetky boli kvôli koronavírusu zrušené, preto by sme sa jeho vydania na VOD platformách mali dočkať 12. júna.

Dej je inšpirovaný práve hercovým vlastným životom. Scottov otec zomrel ako hasič pri požiari a odvtedy mladíka neustále prenasledujú problémy so zákonom. Reálny Davidsonov otec zasa zomrel pri nešťastí 11. septembra 2001. Scott si splní svoj dlho želaný detský sen a stane sa uznávaným tatérom.

Problémy nevyriešite tak, že na ne zabudnete

Medzitým ešte stále býva so svojou vyčerpanou matkou, fláka sa, zabáva s priateľmi a užíva si život pokiaľ to ide. Keď sa však jeho matka začne schádzať s novým chlapom (ďalší známy stand-up komik Bill Burr), Scottovi sa vracajú nepríjemne spomienky a emócie, s ktorými sa bude musieť bolestne vyrovnať. Objavia sa tu tiež herci ako Steve BuscemiPamela Adlon.

the-king-of-staten-island Pete Davidson Bill Burr
Zdroj: movieweb.com

Herec Pete Davidson, trpiaci tiež hraničnou poruchou osobnosti, začínal filmovým debutom Big Time Adolescence. Ten sa taktiež pohyboval na téme ťažkého dospievania. V tomto prípade sa jednalo o celkom podarené dramédiu, v ktorej sa musela jeho postava starať o duševne labilného mladšieho študenta.

Appatow je známy svojimi prisprostými, ale uvoľnenými komédiami, pri ktorých si diváci vedia veľmi dobre oddýchnuť a nebrať svet až tak vážne. Dosť často sa v nich vyskytujú úprimné vzťahy a zapadanie do prostredia dôverných kamošov. Scenár napísal spolu so samotným Davidsonom a tiež sa postará aj o produkčnú časť.

Tešíte sa na film The King of Staten Island a jeho prirodzené nasadenie do hercových životov, ako aj prostredia?

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -