The Last of Us Part II na seba púta takmer 24-minútovým gameplayom, ktorý odhaľuje veľa nových funkcií

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Sony a Naughty Dog nás nenechali vydýchnuť ani chvíľu a po oficiálnom príbehovom traileri na vysoko očakávaný herný titul The Last of Us 2 nám tvorcovia odhalili takmer 24-minútový gameplay.

Hra zdieľa stále veľa podobných prvkov, ako môžeme vidieť pri pôvodnej hre z roku 2013. Veľa času budete tráviť skrývaním za účelom vyhnúť sa okolitým ľudským nepriateľom alebo infikovaným zombies.

The Last of Us 2 gameplay
Zdroj: youtube.com

Nový gameplay na hru The Last of Us 2 vyzerá úžasne

Okrem klasického prostredia sa pripravte na niektoré nové funkcie. Neminie nás napríklad také hojdanie sa na lane počas zdolávania priepastí, ako sme tomu zvyknutí pri hernej sérii Uncharted. Tvorcovia pridali aj plavbu na člne cez zaplavené oblasti.

Vylepšení sa dočkala aj remeselná výroba, vrátane vizuálneho vylepšenia vašich zbraní. Gameplay taktiež prezradil novú schopnosť Ellie, ktorá sa za ten čas vo vývoji naučila plávať. Ak si totiž ešte matne pamätáte na The Last of Us, hlavná ženská postava bola z plávania vystrašená.

Príbeh nás zavedie do niekoľkých miest

Hra je zasadená do obdobia niekoľkých rokov po udalostiach z originálnej hry. Ellie má už 19 rokov a spoločne sa vydáte na preskúmavanie nových veľkých miest. Gameplay nám zobrazil americký Seattle, kde si budete musieť dávať veľmi veľký pozor.

Nakazení vyzerajú rovnako strašidelne, ako v minulosti, a čakajú nás aj nové typy stvorení. Jedným z nich bude aj divne vyzerajúce zviera, ktoré za sebou necháva infikované výpary. Volá sa Shambler, a ak sa do jeho pasce chytíte, môže vás v sekunde spáliť.

Prvý oficiálny príbehový trailer sa ukázal ešte len 6. mája 2020 a zobrazuje náročnú cestu hlavnej protagonistky príbehu. Bude to temné, ale nič iné sa od vývojárov z Naughty Dog neočakávalo. Či si zahráme aj za Joela netušíme, ale v ukážke by ste ho našli. Exkluzívna hra The Last of Us Part II vyjde už 19. júna 2020 na konzolu PlayStation 4.

Čo hovoríte na nový gameplay, ktorý odhalil kúsok z hry The Last of Us Part II? Vaše názory nám nezabudnite zanechať v sekcii komentárov. 

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -