Trezory v The Last of Us Part II sa dajú otvoriť i bez nájdenia kódov. Ako na to hráči prišli?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

The Last of Us Part 2 skrýva mnoho tajomstiev

Naughty Dog po siedmich rokoch prišlo s pokračovaním ich druhej najúspešnejšej značky (Uncharted stále kraľuje), pričom bolo očakávané, že táto survival akcia v sebe ukryje množstvo tajomstiev. Jedno také súvisí s logickým aspektom novinky. Všetky The Last of Us Part 2 trezory sa podľa informácií dajú otvoriť bez získania potrebného kódu.

Hráč hrajúci výborne hodnotené pokračovanie už nepochybne vedia, že trezory plnia úlohu zberateľských predmetov, ktoré vás odmenia nábojmi, surovinami, prípadne nejakým dopisom.

Dostať sa do nich je príležitostne obtiažne, inokedy pomerne jednoduché, avšak vyžaduje to určitý úkon a logické premýšľanie.

 

Ako otvoriť The Last of Us Part 2 trezory bez zistenia kódu?

Ak by ste postupovali klasickým štýlom, v blízkosti trezora musíte vyriešiť jednoduchú hádanku, ktorá vám jasne prezradí číselnú kombináciu. Zvedaví hráči však veľmi rýchlo prišli na to, že sa dá celé riešenie pomerne šikovne obísť.

Odpoveďou je počúvanie. Ako upozorňujú viaceré príspevky na platformách Twitter a Reddit, ak číselník posuniete na správnu hodnotu, vydá špecifický zvuk. Musíte dávať pozor a skutočne načúvať, avšak s kvalitnými slúchadlami by to nemal byť problém. Je pravdou, že prítomné hádanky nie sú až tak náročné, no takýto trik vám uľahčí oriešok, ktorý sa vám dlhšiu dobu nedarí dešifrovať.

The Last of Us Part II
Zdroj: usgamer.net

Druhé The Last of Us je nepochybne plné malých, na prvý pohľad vlastne neviditeľných detailov a toto je ďalší z dôkazov. Hoci ide o minimalistický doplnok, ktorý odhalia iba tí najdôslednejší hráči, je dobré, že herní vývojári myslia i na takéto drobnosti, pričom ich dôslednosť nepochybne poteší.

Na záver dávame do pozornosti našu recenziu pokračovania príbehovej survival série. V prípade, že si stále nie ste istí, či tento ambiciózny sequel zakúpiť, textové hodnotenia vám môže dopomôcť k nadobudnutiu finálneho stanoviska.

Hrali ste už The Last of Us Part 2, prípadne sa ešte len chystáte? Otestujete tento trik, ktorý vám môže dopomôcť preskočiť niektoré hádanky? Určite nám dajte vedieť v komentároch. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -