Ďalší remake a nový multiplayerový titul. Herná séria The Last of Us sa dočkala skvelých noviniek

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Do epického sveta The Last of Us prichádzajú skvelé herné novinky

The Last of Us sa rozrastie o nové kúsky, no takéto herné novinky nečakal nikto! Neostane to len pri jednej hre a svoje miesto si našiel aj ďalší projekt z rovnakého prostredia. Remake s názvom The Last of Us Part I ponúkne úplné prepracovanie pôvodného zážitku, ktorý bude vernou kópiou originálnej hry. Výraznú zmenu bude cíť hlavne v modernizovanej hrateľnosti, vylepšenom ovládaní a rozšírených možnostiach herných mechaník. Sony taktiež sľubuje hlbší ponor do herného zážitku prostredníctvom vylepšených efektov, ako aj vylepšeným prieskumom herného prostredia a intenzity bojov.

Vývojár síce nešpecifikoval vizuálne vylepšenia hry, ale najnovšia upútavka v rozlíšení 4K ukázala všetko potrebné. Vidieť kombináciu rôznych herných záberov a kinematografie pri 60 fps, ktoré vyvolali nadšenie v nejednom skalnom fanúšikovi tejto unikátnej hernej série v post-apokalyptickom svete. Vydanie hry na PS5 padlo na 2. septembra 2022.

Last of Us Part 1 Firefly edícia
Zdroj: ign.com

The Last of Us Part I bude obsahovať uznávaný prequel hry The Last of Us: Left Behind. Táto expanzia debutovala vo februári 2014 , teda osem mesiacov po vydaní pôvodnej hry na PlayStation 3. Celá hra stojí 69,99 € a bude k dispozícii aj v ultimátnej edícii Firefly s cenovkou 99,99 € – verzia sa bude dodávať v obale Steelbook a zahŕňa zatiaľ nešpecifikované koncepty príbehu. Záujemci v tejto edícii dokonca nájdu aj kópiu štvorčíslia komiksu The Last of Us: American Dreams. Nie je zatiaľ jasné, či sa táto edícia bude predávať na našom území, avšak podľa všetkého ju nájdeme v limitovanom počte aj u niektorých slovenských predajcov.

Sony pracuje na PC verzii a novej multiplayerovke

Vývojárske štúdio Naughty Dog vyvíja hernú franšízu The Last of Us na PS5. Pri tejto platforme to však neostane a na rad prichádza úplne nový smer – PC verzia. Sony začalo s prenosom svojich exkluzivít na PC v roku 2020. Prvou hrou bol PlayStation hit Horizon Zero Dawn, po ktorom sa na zoznam pridali Death Stranding, Days Gone a najnovšie aj God of War. Je teda logickým krokom, že tento trend rozšíria aj na jeden z ich najväčších herných klenotov.

Oznámený bol dokonca multiplayerový titul pod záštitou herného režiséra Anthonyho Newmana (The Last of Us Part II). V ňom sa zo Seattlu presunieme do San Francisca, čo znamená jediné – úplne nový príbeh s novými postavami. Viac informácií o tejto novinke odhalených nebolo.

Páčili sa ti herné novinky zo sveta The Last of Us, ktoré oznámilo Sony? Názor nám môžeš napísať dole do komentára.

Zdroj: gematsu.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -