Nové informácie z pripravovaného seriálu The Last of Us od HBO: Čo zatiaľ vieme?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nové informácie z pripravovaného seriálu The Last of Us od HBO

- Advertis

The Last of Us je ďalšia herná sága, ktorá sa dočkala televízneho spracovania od HBO. Aké najnovšie informácie o tomto seriáli máme?

Článok obsahuje sponzorovaný obsah

Jedna z najpopulárnejších hier

Nie je až také časté, aby sa hra dočkala spracovania do podôb seriálu. The Last of Us je ale bezpochyby jednou z najambicióznejších hier, ktorá vyšla pôvodne v roku 2013 pre hernú konzolu Sony Playstation 3.

Jej nadčasová grafika a srdcervúci príbeh si hneď získali srdcia miliónov fanúšikov po celom svete. Postapokalyptické prostredie, v ktorom bojujú pozostalí o život, má unikátny šmrnc. Len málo príbehov dokáže hráča tak zaujať ako práve tento. Preto sme sa dočkali aj Remastered verzie pre PS4 a najnovšie aj pokračovania s názvom The Last of Us: Part II.

predaje The Last of Us Part II
Zdroj: wall.alphacoders.com, ya-webdesign.com, freepng.pictures

Druhý diel bol síce oznámený už v roku 2016, avšak oficiálneho vydania sa dočkal až minulý rok. Podobne ako ten prvý, aj tento ihneď zbieral všetky ocenenia, ktoré môže hra vôbec dostať. Na produkciu seriálu sú teda kladené obrovské nároky, ktoré bude nutné dosiahnuť. Preto je výber hercov a lokácií rovnako dôležitý ako napríklad výber toho správneho bonusu so https://slovakia-bonusesfinder.com/.

Dlho očakávaná adaptácia

Spracovanie tohto príbehu bolo naozaj len otázkou času. Avšak, ako si určite uvedomujete, produkcia hry a produkcia seriálu sú značne odlišné. Každá má svoje jednoduchšie a zložitejšie prvky, preto tvrdiť, že jedna je ľahšia ako druhá, je irelevantné. Už len z toho dôvodu, že vývoj druhého dielu hry trval približne šesť rokov, hovorí za všetko.

Produkcia seriálu sa začala v júli tohto roku, malo by trvať približne rok, takže koncom roku 2022 by už mohol byť seriál dostupný na HBO. A musíme povedať, že nik lepší ako práve HBO, si túto adaptáciu nemohol zobrať na plecia. Práve z ich dielne pochádzajú majstrovské diela ako Hra o tróny alebo Černobyľ. HBO ale okrem vlastnej produkcie ponúka aj množstvo populárnych filmov a seriálov.

Záujem o túto adaptáciu prejavil aj Tony Sloterman zo spoločnosti Casino Bonus Finder, keďže to povedie k vývoju a vydaniu nových online hier. Ten je naozaj vyberavý, a preto by sme tento fakt nemali brať na ľahkú váhu.

Zmenené miesta v Kanade

Čarom postapokalyptického sveta sú opustené mestá. Keďže drvivá väčšina populácie už nežije, bývalé metropoly sa zrazu stali mestami duchov. Pôvodná hra sa začína v Bostone, a postupne sa premiestňuje do viacerých amerických miest. Zaujímavosťou natáčania rovnomenného seriálu je fakt, že väčšina lokalít sa nachádza v severnejšej Kanade.

Prvá časť príbehu sa natáčala v Edmontone, kde trojica protagonistov uniká z karanténnej zóny. Na týchto záberoch sme mohli vidieť aj prvé dojmy z obsadenia a kostýmov postáv. Postupne sa natáčanie presunulo do kanadskej Alberty, kde sa odohráva ďalšia časť deja. Za zmienku stojí aj menšie horské mesto menom Canmore, ktoré tiež dokonale zapadá do celého príbehu.

Dôležité je si uvedomiť, že premeniť zaľudnené mestá a oblasti na opustené, nie je až také jednoduché. A keďže je to pre natáčanie príbehu potrebné, tak sú nutné veľké prípravy. Z prvotných fotografií to ale vyzerá naozaj nádejne, a tak HBO určite nesklame.

Predstavenie nových postáv vo svete The Last of Us

Seriál sa ale nebude na 100 % držať príbehu pôvodnej hry. V rámci týchto zmien sa producenti rozhodli aj pre predstavenie niekoľkých nových postáv, ktoré budú príjemnou zmenou aj pre skalných fanúšikov. Pôvodný príbeh predsa len už všetci poznajú. Tak sú minimálne zmeny viac než vítané.

Prvou novou postavou je Kim Tembo. Túto postavu stvárni africko-americká herečka menom Natasha Mumba. Otázne je, nakoľko sa seriál odkloní od deju hry. Avšak nepredpokladajú sa príliš veľké zmeny. Dej by sa mal teda držať primárne prvého dielu populárnej hernej ságy, s niekoľkými zmenami.

Pridaj komentár

Mohlo by sa ti páčiť