The Lord of the Rings: Gollum sa ukazuje v prvej oficiálnej ukážke

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Herný Gollum

Hier zo sveta legendárneho Pána Prsteňov vyšlo vo svojej dobe neúrekom. Najväčšiu zásluhu na tom nesú režisér Peter Jackson, ktorý režíroval fantastickú filmovú trilógiu, no a štúdio EA. To sa nachádzalo vo fáze, kedy hráčom prinášalo naozaj kvalitné herné adaptácie. Zástupcom firmy sa pritom podarilo zaistiť licenciu na tituly z tohto fantasy sveta, takže vyšlo hneď niekoľko výborných počinov. Očakávaný projekt s názvom The Lord of the Rings: Gollum je však omnoho netradičnejší, pričom práve dostal prvý relevantný trailer.

Na adventúre sa podieľajú nemeckí autori z Daedalic Entertainment, ktorí majú na svojom konte obľúbenú žánrovú značku Deponia. Ako už naznačuje názov, hlavnou postavu, ktorej sa zhostíme, bude ikonický Gollum. Vývojári sa rozhodli prísť s o niečo akčnejším variantom adventúr (doposiaľ tvorili point and click záležitosti).

To znamená, že by Gollum mohol pripomínať skôr staršieho herného Hobbita (akurát v stealth režime, a teda bez jednoduchých súbojov), než predošlé projekty autorov. Súčasne tvorcovia kladú dôraz na rozhodovanie sa, pričom ak poznáte korene tejto postavy, viete, čo čakať. Poddáte sa moci prsteňa a zídete do hlbín šialenstva, prípadne sa pokúsite zachovať si posledné zvyšky upadajúcej racionality? Rozhodnutia budú stáť pred vami.

Prvý oficiálny trailer na The Lord of the Rings: Gollum

O originalite konceptu pochybovať nemožno, ale otázka je, ako to bude fungovať v praxi. Bude zábavné zakrádať sa jednotlivými úrovňami a neustále sa vyhýbať potvorám zo Stredozeme? Dotlačí nás hra vo výsledku k pôvodnému záveru (udalosti titulu majú snímkam, respektíve knihám predchádzať)? A ak áno, majú teda rozhodnutia vlastne zmysel?

Rozpačitým dojmom nepridávajú ani nedávne obrázky z hry, ktoré nepôsobia nijak prevratne, dokonca by bolo na mieste použiť výraz zastarane. Vizuálna stránka je na dostupných screenshotoch priveľmi detská a skôr evokuje náladu knihy Hobbit, než veľkolepého a temného Pána Prsteňov.

Samozrejme, nechceme znevažovať tvorbu vývojárov, ale momentálne sa okolo ich nového projektu pohybuje mnoho otázok, na ktoré nemáme uspokojujúce odpovede. Neposkytuje nám ich ani práve vydaný trailer, ktorý je iba CGI animáciou, čiže neobsahuje jediný úsek priamo z hrania.

Prvý trailer Gollum
Zdroj: windowscentral

Svojho času autori avizovali, že Gollum vyjde na všetkých relevantných platformách danej doby. Vzhľadom k tomu, že sa momentálne jedná iba o teaser trailer, ani teraz sme sa nedočkali konkrétneho upresnenia, avšak je takmer isté, že sa novinka pozrie na PlayStation 5, Xbox Series X, no aj PC.

Presný dátum vydania, pochopiteľne, prezradený nebol, avšak podľa všetkého možno originálnu adventúru očakávať v priebehu nadchádzajúceho roka, takže sa snáď čoskoro dočkáme hmatateľnej ukážky hrateľnosti.

Čo hovoríte na prvý teaser trailer k hernému príbehu legendárneho antagonistu menom Gollum? Zaujíma vás podobne orientovaná adventúra od skúsených tvorcov? Podeľte sa o svoje názory prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -