The Man Who Killed Don Quixote je po takmer 20 rokoch konečne dokončený!

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Smutná história filmu

Je to už veľmi dávno, čo Terry Gilliam začal pracovať na svojom filme The Man Who Killed Don Quixote. Film sa začal prvýkrát natáčať už v roku 1998. V pôvodných hlavných úlohách boli obsadení herci Jean Rochefort ako Quixote a Johnny Depp ako Toby Grisoni. Avšak film sa ďaleko nedostal. Audiovizuálne vybavenie pre film bolo zničené potopou a Jeana Rocheforta postihla počas natáčania chrípka. A tak bol film dočasne zrušený. Znova bolo obnovené natáčanie filmu v roku 2005, odkedy prišlo ešte niekoľko neúspešných pokusov na dokončenie snímky. Medzi rokmi 2005 až 2015 sa na rolu Quixoteho vystriedali herci ako Robert Duvall, Michael Palin a John Hurt, a na rolu Tobyho zase herci ako Johnny Depp, Ewan McGregor a Jack O’Connell.

terry-gilliam-still-trying-hopes-to-make-man-who-killed-don-quixote-with-robert-duvall-next-spring
Zdroj: Indiewire.com

Tragikomický príbeh?

Táto fantasy komédia sa odohráva v modernom svete a sleduje život režiséra Tobyho, ktorého si zahrá Adam Driver. V jeden deň sa prehrabáva v starých veciach a nájde kópiu filmu z jeho študentských čias, ktorý rozpráva legendárny príbeh o slávnom Don Quixotovi. To ho prinúti ísť naspäť do španielskej dediny, kde film kedysi dávno natočil, čo bude viesť ku katastrofálnym príhodám a neskutočným dobrodružstvám.

lmao
Zdroj: facebook.com

Nás však zaujíma, že takmer po 20 rokoch sa film sa stáva realitou. Natáčanie začalo už kedysi koncom roka 2016, a nedávno Terry Gilliam uverejnil na svojom facebooku príspevok, v ktorom nám oznámil, že The Man Who Killed Don Quixote je konečne dokončený. A že to bude pecka, o tom netreba ani pochybovať. Za filmom predsa stojí legendárny Terry Gilliam – komediálny génius, ktorý s partičkou bláznov vymyslel skupinu Monty Python. A kto by nepoznal Monty Pythonov Lietajúci cirkus či Life of Brian. Šlo o najlepšiu komediálnu skupinku ľudí sedemdesiatych rokov, ktorá spravila vtipný sketch takmer zo všetkého. A my pevne veríme, že nadchádzajúci film nám opäť preukáže Gilliamov talent.

Film uvidíme už v roku 2018. Aj keď zatiaľ nepoznáme presný dátum vydania, čakať nám už nevadí. Na takéto filmy sa predsa tešiť naozaj oplatí – obzvlášť ak vieme, že sa stopercentne stanú realitou.

ZDROJIMDB

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -