Ešte horšie vyhliadky ako sa očakávalo. Táto Marvelovka môže prepísať všetky negatívne rekordy

Nenechajte si ujsť

Vyhliadky The Marvels vôbec nie sú dobré

Už tento štvrtok do kín vstúpi nový film od Marvelu a od cestovanie multivesmírom si tentokrát dáme pohov. V čele novej Marvelovky bude stáť trojica ženských hrdiniek, ktoré si medzi sebou povymieňajú schopnosti a spoločne budú čeliť mimozemskej hrozbe z rasy Kree.

The Marvels bude v poradí už 33. filmom MCU a s dĺžkou 105-minút zároveň bude aj jeho najkratším. Aj keď Marvel predĺžil okno medzi premiérami svojich noviniek a veľkorozpočtový blockbuster do kín prichádza až po pol ročnej prestávke od uvedenia Strážcovia galaxie 3, vyhliadky na komerčný úspech najnovšieho blockbusteru vôbec nie sú dobré.

TMDB

Screenrant informuje, že predaje lístkov na trhu USA sú ďaleko za očakávaniami a The Marvels majú nakročené stať sa vôbec najslabšie zarábajúcim filmom MCU. O neuspokojivých predajoch lístkov sme informovali už dávnejšie, pár dní pred premiérou sa však situácia vôbec nezlepšila. Práve naopak. Divákov v USA novinka od Marvelu príliš nezaujíma a lístky na film kupujú ešte menej, ako to bolo v prípade komiksoviek The Eternals, Black Adam či Flash.

Všetky zmienené blockbustery majú spoločné jedno – v kinách išlo o komerčné prepadáky, ktoré pre filmové štúdiá znamenali stomiliónové straty. V čase písania článku sa predpokladá, že The Marvels na trhu Severnej Ameriky za otvárací víkend nezarobia ani 70 miliónov dolárov. Ak sa prognózy naplnia, pôjde o jeden z najhorších, ak nie vôbec najhorší, otvárací víkend pre film z univerza MCU. Doposiaľ novodobý negatívny rekord držali práve Eternals so 71 miliónmi.

Zachráni ich iba zázrak

Zatiaľ najslabší otvárací víkend pre Marvel síce znamenal Neuveriteľný Hulk z roku 2008, ktorý v USA a Kanade pri premiére zaznamenal 55 miliónové tržby, pri zohľadnení inflácie však negatívny rekord stále držia Eternals. Analytici sa zhodujú, že The Marvels by v kinách mohli zachrániť nadšené recenzie od kritikov a silné ohlasy od divákov, zatiaľ však nič nenasvedčuje tomu, že by mala nová Marvelovka výrazne vyčnievať z radu. Testovacie premietania podľa Screenrant hovoria skôr o priemere a ďalšej bežnej komiksovke.

Film The Marvels nový trailer
Zdroj: superherohype.com

Veľkým problémom The Marvels je aj rozpočet, ktorý sa aj napriek krátkej dĺžke filmu odhaduje až na 220 miliónov dolárov. Aby sa teda dostal na nulu a nebol pre štúdio Marvel stratový, musí v kinách zarobiť približne 440 až 470 miliónov dolárov. Na podobných číslach sa tento rok zastavil Ant-Man a Wasp: Quantumania a vedenie Marvelu musí dúfať, že k číslu sa aj napriek nepriaznivým vyhliadkam priblíži aj ich čerstvá novinka.

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

  1. Dodrbali hulka thora čierneho pantera teraz dodrbu aj toto čo dodať nech robia čo ich baví sú to ich straty nie naše ako už spomenul aj Paťo pretláčanie homosexuálnej ideológie alebo zmiešané partnerstva nikoho nezaujímajú bolo to aj pred tým a bolo všetko ok teraz to pretláčaju na silu a ľudia toho majú dosť!!!

  2. zásadné „po hube“ zasadili štúdiá sami sebe, nakoľko keď si to nepozriem v kine, za chvíľku to mám doma. Za druhé niesom žiadny homofób, ale už aj ľuďom ktorý nič proti tomu nemajú, začína vadiť, že v každom filme alebo už aj rozprávke pre deti musí byť pes bez nohy, homosexuálny pár alebo zmiešané dvojice.

  3. Tam kde sa dostávajú hlúpi ľudia podporujúci nejaké ideológie a sú odstrihnuti od reality.. Tak je všetko na mrd.. Úroveň vzdelania klesla aby boli všetci ovce tak sa nečudujem scenáristom, režisérom a podobnej luze, že nevedia nič viac vypotit ako multivesmir a pusinky alebo rovno analny sex spider man vs spidercock

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -