Najnovšia Marvelovka je veľký prepadák. Prepísala všetky negatívne rekordy

Nenechajte si ujsť

The Marvels prepisujú ďalšie negatívne rekordy

The Marvels sa s istotou zaradia medzi najhoršie zarábajúce komiksové filmy v histórii. MCU novinka v kinách pokračuje v nepresvedčivých výkonoch a film prepisuje ďalšie negatívne rekordy. Nielen Marvelu, ale komiksových filmov ako takých. The Marvels v druhom týždni v kinách zaznamenali až 79 % pokles návštevnosti, čo je najviac spomedzi všetkých komiksových filmov v novodobej filmovej histórii, informuje Screenrant.

Nová Marvelovka stráca divákov oveľa rýchlejšie, ako analytici očakávali. Tí boli skeptickí už pred premiérou filmu, kedy upozorňovali na alarmujúco nízke predpredaje vstupeniek do kín v USA, čo sa napokon premietlo aj v neuspokojivých tržbách. V druhom týždni The Marvels v kinách navyše narazili na Hry o život:Balada o hadoch a vtáčatkách, ktoré medzi divákmi i kritikmi zaznamenali pozitívne prijatie.

Screenshot / YouTube

To sa o Marvels povedať nedá a recenzie na film, ako i odporúčania medzi samotnými divákmi, sú v porovnaní s ostatnými komiksovými blockbustermi mimoriadne slabé. Film doposiaľ celosvetovo zarobil iba 161 miliónov dolárov, čo je vzhľadom na obrovský 280 miliónový rozpočet problém. Tržby síce majú potenciál ešte o niečo narásť, analytici sú však skeptickí. Dokonca hovoria, že Marvels môže byť prvým filmom od Marvelu, ktorý v amerických kinách v zárobkoch neprekoná 100-miliónovú métu.

Trápenie Marvelu teda pokračuje, čo si všímajú aj samotní odborníci. Tých sme sa spýtali, ako by situáciu trápaciej sa komiksovej továrne riešili. Jeden odborník pre Rewind.sk povedal, že koncept MCU by celkom zrušil, druhý vidí východisko úplne niekde inde. Viac v samostatnom článku.

Pôvodná správa

Obavy sa naplnili a kríza Marvelu sa opäť o niečo prehĺbila. Najnovší film MCU – The Marvels, v ktorom je tentokrát pozornosť upriamená na trojicu silných hrdiniek, do kín nedokázal nalákať divákov. Už po otváracom víkende je jasné, že The Marvels budú finančným prepadákom a pravdepodobne tiež komerčne najslabším filmom v histórii MCU, informuje Variety.

Možný finančný kolaps The Marvels pred premiérou naznačovali už analytici, ktorí novinke predpovedali debut v USA na úrovni 80 miliónov dolárov. Tesne pred uvedením filmu svoje očakávania kvôli slabým predpredajom ešte znížili, The Marvels však podkopali aj pesimistické očakávania. Film v USA nakoniec zarobil iba hlboko podpriemerných 47 miliónov, celosvetovo sa jeho tržby zastavili na 110 miliónoch.

recenzia the marvels captain marvel
Zdroj: themoviedb.rog

Ide o najhoršie otváracie tržby spomedzi všetkých 33 doposiaľ vydaných filmov. Negatívny rekord doposiaľ držal Neuveriteľný Hulk z roku 2008, ktorý pri debute v USA zarobil 55 miliónov dolárov. The Marvels ho ešte o 10 miliónov podliezli, čo je pre film s rozpočtom 220 miliónov (+100 miliónov utratených na marketing) obrovský problém.

Posledné Marvelovky totiž ukázali, že v kinách v druhý týždeň po premiére vedia zaznamenať brutálny, až 70 % prepad, čo pravdepodobne bude aj scenár The Marvels. Recenzie na film sú skôr priemerné a na filme (azda až na výnimku potitulkovej scény) nie je nič, čo by divákov nalákalo do kina. Analytici pre CNN jasne definovali aj dôvody, prečo nová Marvelovka v kinách pohorela.

TMDB

Marvel sa musí poučiť

Shawn Robbins z BoxOffice hovorí, že Marvel dopláca na vlastný vysoký štandard, ktorý nastavil v Infinity War. Fanúšikovia v novej ságe majú čoraz väčšie očakávania, ktoré Marvel nedokáže splniť. Paul Dergarabedian z analytickej skupiny Comscore si pre zmenu všíma, že fiasko novinky od Marvelu je príležitosťou začať sa pozerať iným smerom a brať si príklad aj od konkurencie.

Možno je najvyšší čas, aby si sa Marvel zastavil a pozrel sa smerom k iným žánrom, ako napríklad k hororu, a zobral si príklad aj z ďalších naoko riskantných superhrdinských snímok ako Logan, Deadpool alebo aj Joker, ktoré sa tešili výborným recenziám aj veľkému finančnému úspechu. V prípade Marvelu nemusí ísť nevyhnutne o presýtenosť divákov superhrdinskými filmami, ale skôr otázku toho, že diváci chcú vidieť jedinečné poňatie a prístup

Marvel teraz musí dúfať, že diváci si v ďalších týždňoch predsa len nájdu cestu do kina a nenechajú The Marvels v hlbokej finančnej strate. Už tento týždeň však v kinách štartuje duchovný nástupca Hry o život, ktorý sa teší sľubným prvým ohlasom.

The Marvels sa tak podľa očakávaní stanú smutným rekordérom komiksovej továrne. Marvel má však dosť času na rozmýšľanie a nápravu, budúci rok totiž v kinách uvedie iba jedinú filmovú novinku. Ostatné sa pri troche šťastie z chýb The Marvels poučia.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -