Fantasy The Shape of Water skoro pripravilo o život režiséra Guillerma del Tora! Ktorý z hercov ho takmer zrazil autom?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

The Shape of Water takmer zabilo režiséra

Guillermo del Toro je žijúca legenda. Jeho dlhoročná práca je známa vďaka prepojeniu rozprávok a hororu, spolu s krásou, ktorá pohltí diváka. Najčastejšie je spojovaný so svojim najznámejším filmom Faunov labyrint (2006), ktorý získal 3 Oscary. Je však taktiež známy vďaka adaptácii Hellboya Mikea Mignolu, ktorý nás na filmovom plátne viac než ohromil, popri čom nám priniesol aj gotické horory ako Crimson Peak. Najnovšie sa režisér ponára do žánru romantiky, no s pridaním jeho klasických prvkov hororu vo filme The Shape of Water (Podoba vody).

trailer na film Shape of Water
Zdroj: youtube.com

S blížiacim sa dátumom premiéry sa dozvedáme naozaj mrazivý príbeh. Počas produkcie najnovšieho filmu del Tora podľa všetkého režisér takmer prišiel o život. Incident sa odohral počas natáčania scény s Michaelom Shannonom, ktorá vyžadovala, aby herec zaparkoval a vyšiel z auta. Lenže Shannon mal so samotným autom nejaké problémy, a potom, ako z neho vystúpil, sa rozbehlo naprieč pľacom a takmer vrazilo do režiséra. Guillermo del Toro odpovedal na otázku „Aký bol váš najhorší deň natáčania The Shape of Water?“ takto:

„Na prvý deň ani nemôžem myslieť. Druhý bol zasa ešte omnoho horší. Zo 65 dní natáčania sme mali 64 veľmi obtiažnych dní. Bol tu moment, kedy mal Michael Shannon zaparkovať, zastaviť auto a vybehnúť niekam po schodoch. Takže Shannon zaparkuje, vystúpi – lenže ostalo zaradené. Je to staré auto. Ono nestojí a pokračuje ďalej. Michael beží, aby ho zastavil, ale len ho začne zboku ťahať ďalej. Narazí do prvého stĺpa, spŕška iskier. Mieri na druhý stĺp a priamo na kamerový systém. Všetci kričia „Bež!“ Ja však pred ničím nedokážem utiecť a v hlave si poviem, že prichádza moja smrť. A auto zrazu zabrzdí o druhý a jediný stĺp, ktorý ma od neho oddeľoval. Všetci boli vydesení, no ja som konečne mohol ďalej natáčať.“

The Shape of Water - favorit na najlepší originálny scenár
Zdroj: collider.com

Nie prvá ani najhoršia skúsenosť

Ako sa ukazuje, išlo o prvú život-ohrozujúcu situáciu, do ktorej sa del Toro počas natáčania filmu dostal. Podľa jeho slov však nešlo o najväčší boj, aký zažil. V skoršej fáze rozhovoru sa totižto rozrozprával o jeho „jednej znej skúsenosti“ počas nakrúcania, ktorá ani nesúvisela s fyzicky nebezpečný incidentom. Vysvetlil nám, že počas natáčania filmu Mimic (1997) objavil ťažkú pravdu o Hollywoode: „nie“ je často používané slovo. Jediné, na čo spomínal, je že „sa naučil toto veľkolepé slovo, ktorým bolo ‚nie,‘ – síce rovnaké v každej reči, ale naučil sa ho práve vtedy.“

Zdroj: denofgeek.com

Desiaty film režiséra, ktorý si ušiel kus cesty, si v našich kinách pozrieme už onedlho. The Shape of Water (Podoba vody) bude mať premiéru 18. januára 2018, pričom sa môžeme tešiť na naozaj nezvyčajný príbeh o láske medzi človekom a netvorom!

ZDROJthr

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -