Odvážite sa odhaliť skutočnú stránku príšer Guillerma del Tora v traileri na fantasy The Shape of Water?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najčítanejšie za 7 dní

Posledný The Shape of Water trailer

Očakávané fantasy od režiséra Guillerma del Tora s názvom The Shape of Water prichádza s finálnym trailerom. Posledná ukážka od štúdia Fox Searchlight sa ukazuje počas toho, ako film pokračuje vo svojej púti na území Spojených štátov. Naposledy sa táto potencionálna oscarová snímka objavila na filmovom festivale AFI Fest v Los Angelos. A teraz pozor! V kinách na Slovensku má síce film naplánovanú oficiálnu premiéru až 18. 1. 2018, no pozrieť si ho budeme môcť oveľa skôr! Vďačiť môžeme medzinárodnému filmovému festivalu v Bratislave, kde sa táto snímka objaví už 12. novembra v kine Lumiére (K1) o 20:15. Ak však tento dátum nestíhate, tak nezúfajte. Film sa bude premietať ešte aj 15. novembra v kine Mladosť o 20:30. Takáto šanca sa nevyskytuje často a preto dúfame, že si túto predpremiéru nenecháte ujsť.

trailer na film Shape of Water
Zdroj: youtube.com

Ako hlavná postava sa predstaví Elisa, ktorú si zahrá herečka Sally Hawkins. Tá pracuje v utajovanom vládnom laboratóriu, v ktorom si môžeme všimnúť jej osamelý život v izolácii. No nič netrvá večne a jej trápenie sa čoskoro navždy zmení. So svojou spolupracovníčkou Zeldou (Octavia Spencer) objavia tajný a záhadný experiment. Od toho momentu hlavná postava začína veľmi nebezpečnú hru, v ktorej časom vznikne veľmi nevídané puto. Príbeh vyzerá vskutku zaujímavo a doplnia ho skúsení herci ako Michael Shannon, Richard Jenkins, Doug Jones a Michael Stuhlbarg. Film si svoju prvú premiéru už zažil na filmovom festivale v Benátkách, kde sa stal jednoznačným hitom. Dokonca sa na verejnosť dostali názory od kritikov, ktoré tvrdia, že tento film je tým najlepším od režiséra Guillerma del Tora.

Nová stránka príšer

Zatiaľ čo v septembri získaval film pozitívne hodnotenia od kritikov, nás zaujalo niečo úplne iné. Doug Jones, ktorý si zahral neznámu bytosť, odhalil šokujúcu sexuálnu scénku medzi ním a hlavnou ženskou postavou. To znamená, že si vo filme budeme môcť pozrieť niečo nevydané; niečo, čo by sme v ostatných filmov hľadali len márne. Guillermo del Toro samozrejme celú situáciu vysvetlil. Mnohé klasické filmy s podobnou tématikou, ktoré miloval, totižto nikdy nepreukázali skutočnú stránku týchto príšer. Povedal, že v nich vždy existovala „romantické stránka„, ktorá sa bohužiaľ nikdy nezrealizovala na filmovom plátne. A to je dôvod, prečo to tentokrát urobil inak. Chcel totižto poukázať na skutočnú lásku, ktorá môže vzniknúť aj medzi príšerou a človekom.

Film si získal hodnotenie R-rated, čo určite nemusím obhajovať. Sexuálna scéna, nahota, násilie a vulgárny jazyk. Tieto všetky prvky nájdete vo filme The Shape of Water (Podoba vody), pričom takéto niečo by určite mohlo upútať nejedného filmového fanúšika. Dôkazom vysokých očakávaní je aj teória kritikov, ktorí si myslia, že daný počin nebude chýbať ako uchádzač na prestížnu cenu Akadémie.

Ako som už spomínal, slovenskú premiéru si film odkrúti až 18. 1. 2018, no svojej šance ho vidieť sa môžete chopiť oveľa skôr. Medzinárodný festival v Bratislave sa začal 9. novembra a konca sa dočká už 15. novembra. Za „vstupenku“ na tento zážitok zaplatíte len 3,50 eur a spoločne s ňou máte garanciu, že v kine uvidíte film dva mesiace pred jeho oficiálnym vydaním. Takéto niečo sa určite oplatí, no nemyslíte? Ak však ešte stále váhate, nezabudnite si pozrieť posledný trailer, ktorý sa nachádza vyššie v článku!  

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -