Tom Hanks, Meryl Streep a Steven Spielberg spoločne v jednom projekte?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Nový projekt s názvom „The Spot“ konečne našiel svoje herecké hviezdy. Tom Hanks a Meryl Streep sa už projektu upísali a pri takejto kvalitnej nádielke sa určite máme načo tešiť. A to aj z toho dôvodu, že na režisérske kreslo zasadol jeden z najlepších režisérov všetkých čias. Film bude režírovať Steven Spielberg, ktorému scenár napísala Liz Hannah. Bolo potvrdené, že štúdio 20th Century Fox sa ujalo projektu a spoločne s Amblin Antertainment budú film spolufinancovať.

Steven Spielberg a Tom Hanks
Steven Spielberg a Tom Hanks, Zdroj: denofgeek.com

Stretli sa už tieto hviezdy v minulosti?

Tom Hanks a Steven Spielberg budú spoločne pracovať už pri piatom filme. Prvý krát sa ich cesty spojili vo filme Zachráňte vojaka Ryana (1998). Taktiež aj vo filmoch Chyť ma ak to dokážeš (2002), Terminál (2004) a Most špiónov z roku 2015. Meryl Streep v minulosti pracovala so Spielbergom iba jeden jediný krát. Bolo to v roku 2001, kde požičala svoj hlas „blue fairy“ vo filme A.I.: Umelá Inteligencia.

O čom to celé bude?

Príbeh sleduje The Washington Post a „Pentagon Papers“. Editor The Washington Postu Ben Bradlee a vydavateľka Kay Graham bojujú s vládou o publikovanie ich práce. Prvého menovaného si zahral Tom Hanks a herečka Meryl Streepová nám ukáže Key Graham. Vo filme sa taktiež predstaví aj postava Daniela Ellsberga, vojenský analytik, ktorého herec ešte nie je verejnosti známy. No známe je to, že Ellsberg odtajnil prísne tajné dokumenty z ministerstva obrany o Vietnamskej vojne, ktoré zahŕňali veľký počet nelegálnych faktov o úniku vojakov a tajných bombových útokov. Dokumenty sa dostali až do vydavateľstva New York Times a rozruch bol na svete. V tom momente bolo všetkým jasné, že Lyndon B. Johnson z ministerstva klamal celej americkej verejnosti a Kongresu o vojnových udalostiach.

Naša potvrdená trojica
Naša potvrdená trojica, Zdroj: hollywoodreporter.com

Po určitom čase, generálny prokurátor John Mitchell podal súdny príkaz, aby New York Times ukončili publikovanie „Pentagon Papers“. Všetko vedie k tomu, že Daniel Ellsberg pošle svoje štúdia Bradleemu do The Washingtom Postu. Nedopadne to však ako si to predstavoval a obe vydavateľstvá sa odvolajú na najvyšší súd. Súd sa prikloní v ich prospech a prizná, že noviny mali právo publikovať tajné dokumenty. Daniel Ellsberg bol obvinený z sprisahania, špionáže a krádeže vládneho majetku. Avšak ako to v takomto svete chodí, všetky obvinenia boli nakoniec stiahnuté.

Myslím, že to znie zaujímavo a nový príbeh zo sveta „podľa skutočných udalostí“ už pomaly prichádza. Tam kde sa skloňuje meno Hanks a Spielberg je vždy načo pozerať. K týmto dvom sa pridala aj legendárna Meryl Streep a možno sa dočkáme nového majstrovského diela v podaní Stevena Spielberga. Ak máte radi takýto filmový žáner, určite s nami zostaňte naladení pre viac informácií. 

ZDROJvariety

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -