Gunnov The Suicide Squad mal byť blockbuster, ale zárobkovo zlyhal. Čo stojí za neúspechom filmu?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Warner Bros. a DC sa musia vysporiadať s najhorším možným scenárom. Komiksová lahôdka The Suicide Squad: Samovražedná misia je síce považovaná za najlepší film tohto leta, ale zárobok tejto šialenej výpravy samovrahov dokázal prekvapiť naozaj nemilým spôsobom.

Najnovší filmový kúsok od režiséra Jamesa Gunna (Strážcovia Galaxie) sa za krátky čas existencie stretol prevažne s pozitívnymi recenziami, no otvárací deň v kinách na domácej pôde nedopadol podľa predstáv. A to aj napriek tomu, že si stále drží na Rotten Tomatoes neuveriteľných 91 %.

The Suicide Squad zárobok
Zdroj: insider.com

Čo môže za malý zárobok kriticky uznávaného filmu The Suicide Squad?

Jeden z najlepších DC filmov debutoval na veľkom plátne 6. augusta 2021. Od toho momentu bol film na území Severnej Ameriky premietaný v 4002 kinách a takéto veľké číslo by malo logicky znamenať aj veľký zárobok. Ten sa však doposiaľ vyšplhal len na sumu 26,5 milióna amerických dolárov a Warner Bros. nedokáže skrývať sklamanie. Celosvetovo si do pokladnice pripísali 72,2 milióna dolárov, no to je pri takomto blockbusteri stále málo. Pre porovnanie, marvelovka Avengers: Endgame (2019) zarobila za otvárací víkend neprekonateľných 356,3 milióna dolárov.

Napriek tomu, že najnovší The Suicide Squad nájdeš na prvom mieste v návštevnosti snáď v každom kine po celom svete, masy ľudí načakaj. Prečo? Takýto ohromujúci pokles je do veľkej miery spôsobený súčasnou pandemickou situáciou a ľudia sa stále boja nového Delta variantu ochorenia COVID19.

The Suicide Squad zárobok
Zdroj: twitter.com

Bolo pre Warner Bros. správne vypúšťať filmy zarovno kín aj na HBO Max?

Netreba zabúdať ani na to, že film debutoval zarovno kín aj na streamovacej paltforme HBO Max bez dodatočných nákladov. Úprimne, kto by sa naháňal do kín v kritickom období, keď si ho jednoducho dokáže vychutnať z pohodlia domova. A aj keď je zážitok z kina 1000 % lepší ako na notebooku či TV, bezpečnosť sa pre hromadu ľudí stala prioritou číslo jedna. Toto štúdiu Warner Bros. nevyšlo a mali by zvážiť zmenu marketingovej stratégie. Predsa len, keď nejakú exkluzívnu novinku dáte von online, na druhý deň ju nájdete v HD kvalite na všetkých nelegálne streamovacích platformách, čo taktiež moc neprospeje výslednému zárobku.

V posledných rokoch je filmový trh naozaj nemilosrdný. Za normálnych podmienok môže silná marketingová kampaň prekonať všetky nedostatky a vytvoriť naozaj krásny zárobok. Za súčasných podmienok sa to bohužiaľ nedá a bláznivej partii samovrahov nepomohlo ani nabité herecké obsadenie. A čo je na tomto celom najsmutnejšie, neslávne známa kvalitou veľmi slabá Jednotka samovrahov (2016) od Davida Ayera si za jeden víkend zarobila 133 miliónov dolárov a skončila s globálnymi ziskami v hodnote 746 miliónov dolárov.

Vyšplhá sa zárobok filmu The Suicide Squad: Samovražedná misia nad hranicu 1 miliardy alebo nie? Názor nám môžeš napísať dole do komentára.

Zdroj: boxofficemojo.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -