REKLAMA

Už všetci dobre vieme, že po deviatej sérii post-apokalyptického seriálu The Walking Dead nás opustí fanúšikmi milovaná hlavná postava Rick Grimes. Predstaviteľ postavy, Andrew Lincoln tu bol s nami už od začiatku celej show a zastáva v nej vedúcu rolu. Novinky o jeho odchode teda určite zaskočili nejedného fanúšika. Nehovoriac o tom, že Rick by sa mal podľa všetkého ukázať v deviatej sérii len v šiestich dieloch. Zostáva teda otázne, či sa podarí novej showrunnerke, Angele Kang ukončiť dlhých 8 rokov len v niekoľkých hodinách.

The Walking Dead po Rickovom odchode

Táto novina určite vyvolala poriadnu vlnu otázok týkajúcich sa toho, ako bude seriál bez Ricka Grimesa pokračovať. Povrávalo sa o tom, že novou vedúcou postavou by sa mal stať taktiež dlhoročný člen show, Norman Reedus, ktorého poznáme hádam ako najobľúbenejšiu postavu seriálu vôbec – Daryla Dixona. Podľa všetkého by mal dostať obrovské zvýšenie platu a stať sa novou tvárou The Walking Dead. Myslím si, že sa jedná o naozaj adekvátnu náhradu, predsa len, Daryl tu bol s nami podobne ako Rick, už od začiatku seriálu a ukázal sa až v 114 epízodach, čo je len o dve menej, ako samotný Lincoln, ktorý je práve súčasnou vedúcou postavou.

REKLAMA
Rick Grimes a Daryl Dixon | Zdroj: metro.co.uk

Z pohľadu dlhodobého režiséra show, Michaela Satrazemisa však neznamená Lincolnov odchod koniec seriálu. Tvrdí, že show bude bez Lincolna určite iná, avšak to, že je skvelá sa nezmení a ostane ňou vraj aj naďalej. To zatiaľ ostáva celkom otázne, keďže práve Rick Grimes bol ikonickou postavou, ktorého si mnohí predstavovali, keď počuli názov The Walking Dead. Kto vie, možno sa teda predsa len dočkáme niečoho skvelého, no zároveň úplne nového a odlišného.

Lincoln mu bude určite chýbať

Režisér sa s Lincolnom rozlúčil aj pomocou sociálnej siete Instagram, kde vyjadril svoju vďaku a to, ako si Andrewa cení, či už ako chlapa alebo kamaráta. Jeho pôvodný príspevok zo svojho Instagramu vymazal, no vďaka jednému používateľovi Redditu sa nám podarilo získať fotku pôvodného príspevku

Michael Satrazemis a Andrew Lincoln | Zdroj: reddit.com

“Mnohí z nás strávili posledných 8 rokov svojho života žitím, prácou, tvorením, dávaním si high-five, objímaním a niekedy dokonca aj krvácaním pravej krvi spolu s Andym. Všetko preto, aby sme vytvorili niečo špeciálne. Je jedným z najlepších chlapov, ktorých som kedy spoznal. A taktiež priateľ. Celému seriálu bude chýbať rovnako ako aj vám. Bude to odlišné, no stále to bude skvelé. Všetci z nás, ktorí milujeme vytvárať The Walking Dead si drieme zadky a niekedy pre vás dokonca aj krvácame.” odkázal Satrazemis

Seriál The Walking Dead sa pomaly, ale určite pripravuje na príchod deviatej série. Zatiaľ to teda nevyzerá tak, že sa bude jednať o koniec show ani o finálnu sériu. Samozrejme, budúcnosť show bude nepochybne závisieť na hodnoteniach, ktoré prídu po Lincolnovom odchode. Práve tie budú stáť za rozhodnutím AMC, či má seriál zrušiť. Predsa len, už aj za posledné roky, hodnotenia seriálu klesli v naozaj veľkých číslach, aj napriek tomu, že Lincoln bol ešte stále ich súčasťou. Našťastie aj napriek úpadku hodnotení a sledovanosti, show zostáva naďalej veľmi populárnou.

Dokážete si predstaviť seriál bez ikonického Ricka Grimesa? Myslíte si, že to show bez neho zvládne alebo sa jedná o jej definitívny koniec? Napíšte nám vaše názory do komentárov!

3 komentáre

  1. Tak to bude veľmi zvláštne, ja si to ani predstaviť neviem ? Škoda že sa tak tvorcovia rozhodli , bude mi strašne smutno za Rickom ale stále ostane v našich srdciach a pod pojmom The Walking dead budeme spomínať naňho.

    • Ťažko povedať, aké to bude… Predsa len, seriál sa točil vždy okolo neho a jeho rodiny. Ale myslím si, že aj Norman Reedus (Daryl), ktorý by ho mal nahradiť by nemusel byť zlý, aj keď, je pravda, že nie je zrovna vodcovský typ.. Musíme sa nechať prekvapiť. :)

Pridaj komentár