Spisovateľ George R. R. Martin pracuje v karanténe na pokračovaní Game of Thrones

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

The Winds of Winter možno vznikne v karanténe

Fanúšikovia knižnej série a seriálu Game of Thrones sa môžu v tejto pochmúrnej atmosfére koronavírusu potešiť, že George R. R. Martin má na písanie tohto veľkolepého záveru kopu voľného času. Poctivo dodržujúci karanténu sa bude snažiť dokončiť The Winds of Winter. Avšak nie je to prvýkrát, čo sme od neho tieto sľuby počuli.

George R. R. Martin uverejnil na svojom blogu už niekoľkokrát informácie o tom, ako a kedy má v úmysle zakončiť poslednú kapitolu knižnej série A Song of Ice And Fire. Dokonca vtipkoval, že dovolí Novému Zélandu, aby ho uväznili v malej chatke, ak nedokončí prvú verziu knihy The Winds of Winter do leta 2020.

Zdroj: nerdist.com

V jeho poslednom príspevku sa na blogu vyjadruje k súčasnej situácií ohľadom koronavírusu, a ako táto pandémia ovplyvňuje ľudí po celom svete. Martin bol nútený zavrieť svoje nezávislé kino – The Jan Cocteau Cinema, v ktorom premietal každý mesiac rôzne nezávislé a mainstreamové filmy.

Aj keď premietania nenavštevuje viac ako 50 ľudí denne, bol ho nútený z pochopiteľných dôvodov zatvoriť až do 15. apríla. Čo samozrejme nie je pri nepredvídateľnosti súčasnej situácie isté, pokojne sa to môže natiahnuť. Martinove neziskové televízne a filmové workshopy pre deti boli takisto prerušené na dobu neurčitú.

The Song of Ice And Fire
Zdroj: amazon.com

Prinesie koronavírus aspoň niečo pozitívne?

Na blogu informuje nedočkavých fanúšikov taktiež o tom, že na The Winds of Winter pracuje vyslovene každý deň. Priznal sa, že vo Westerose trávi tieto dni viac času, ako v reálnom svete. Čo je pri dnešnej situácii pochopiteľné. George R. R. Martin je bohužiaľ vo veku, v ktorom si musí počas koronavírusu dávať veľký pozor. Preto jeho písanie podporujeme, či už pre jeho zdravie, alebo priblíženie sa toho krásneho dňa, kedy knihu konečne dokončí.

Finále seriálovej verzie Game of Thrones fanúšikov zrovna nenadchlo. O to viac netrpezlivo čakáme na Martinovu verziu. Otázne je kedy sa ho dočkáme, keďže dokončenie knihy už niekoľko rokov sľubuje. Ak Martin knihu v najbližších mesiacoch dokončí, bude to aspoň jedna pozitívna vec, ktorú koronavírus prinesie.

Aj vy sa už nemôžete dočkať Martinovho finále série A Song of Ice And Fire?

Zdroj: gamespot.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -