Obľúbená kniha They Both Die at the End dostane seriálovú adaptáciu

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Kniha They Both Die at the End

Populárna kniha They Both Die at the End (Na konci naozaj obaja umrú) od autora menom Adam Silvera sa konečne dočká seriálového spracovania. O jej spracovanie sa postará tvorca populárneho Netflix seriálu Bridgerton Chris Van Dusen. Projekt zastrešuje firma Entertainment One.

They Both Die at the End je knihou pre mladých dospelých z roku 2017. Rozpráva fiktívny príbeh o dvoch tínedžeroch menom Mateo a Rufus, ktorí žijú v neďalekej budúcnosti. V tejto realite funguje firma, ktorá krátko po polnoci oznámi ľuďom, ktorí v ten deň umrú, že sa tak stane. Nikto nevie, odkiaľ majú tieto informácie, no jedno je jasné. Nikdy sa nemýlia.

Mateo a Rufus

Mateo a Rufus dostanú v noci takéto telefonáty a čaká ich ich posledný deň na svete. Spoločne k sebe nájdu cestu pomocou aplikácie na vyhľadávanie „posledného priateľa“ a rozhodnú sa tento deň stráviť spolu. Rozlúčia sa so svojimi najbližšími, zoskočia s padákom pomocou virtuálnej reality, navštívia klub… Ich posledný deň prežijú naplno. S čím však ani jeden nepočítal bolo, že práve v týchto posledných hodinách stretnú niekoho, do koho sa hlboko zaľúbia. No už nemajú čas.

They Both Die at the End
Zdroj: sk.pinterest.com

Kniha je plná vtipných i dojemných momentov. Ukazuje rýchle budovanie silného priateľstva, ktoré sprevádzajú spoločné zážitky no i konverzácie do hĺbky. Okrem toho máme možnosť nazrieť aj do životov ľudí okolo nich a prečítať si ich myšlienky. Ak ste ešte nikdy pri knihe neplakali, pri tejto slzy nezadržíte.

Seriálová adaptácia a knižné pokračovanie

A tento bestseller sa konečne dočká aj svojej seriálovej adaptácie. Už v roku 2019 si naň odkúpilo práva HBO a pripravovalo jeho spracovanie. Režírovať to mal Chris Kelly s J.J. Abramsom a Benom Stephensonom v úlohách producentov. Tento projekt sa však z neznámych dôvodov neuskutočnil a tak sa dielo opäť dostalo na trh.

Minulú jar si teda tieto práva odkúpilo Entertainment One a réžie sa uchopil Chris Van Dusen. Spoločne s autorom knihy Silverom sa postarajú o scenár k pilotnej epizóde a na základe jej úspechu sa bude odvíjať budúcnosť projektu.

Kniha They Both Die at the End sa potešila vysokej popularite minulý rok, keď sa o nej rozrozprávali ľudia na sociálnych sieťach ako TikTok a Instagram. Adam Silvera oznámil aj prequel román o danej firme, ktorá má za úlohu zvestovať informácie najbližším obetiam. Okrem toho v ňom nebude chýbať ani klasický ľúbostný príbeh. Kniha ponesie názov The First to Die at the End a mala by vyjsť 4. októbra 2022.

Čítali ste túto knihu? Dáte šancu pripravovanému seriálu? Vaše názory a dojmy nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -