V Thor: Láska a hrom si zahrala takmer celá rodina Hemsworthovcov. Aké postavy stvárnili?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

POZOR: Článok obsahuje spoilery z filmu Thor: Láska a hrom. Pokiaľ ste ho ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr alebo ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Hemsworthovci v Thor: Láska a hrom

Pred pár dňami prišiel do kín už štvrtý sólový film Thora Odinsona (Chris Hemsworth). Šlo o superhrdinský film plný humoru, ale aj drámy, a jednoznačne bol preplnený farbami či rôznymi starými postavami. Vrátili sa napríklad aj Valkyrie (Tessa Thompson), Korg (Taika Waititi) alebo po dlhšej odmlke aj Jane Foster (Natalie Portman). Okrem nich sa ale v Thor: Láska a hrom ukázali v menších rolách aj skoro všetci Hemsworthovci.

Vo filme, v ktorom sa bohovia museli postaviť novému záporákovi menom Gorr the God Butcher (Christian Bale), sa ukázalo aj viacero cameí z pôvodných Thor filmov. Na chvíľu sme mali šancu zazrieť postavy ako Sif (Jamie Alexander), Darcy Lewis (Kat Dennings), Heimdall (Idris Elba) alebo Erik Selvig (Stellan Skarsgård). V menších rolách unesených asgardských detí sa ukázali aj deti režiséra Waititiho, Natalie Portman či Christiana Balea.

Chris Hemsworth ako Thor Odinson

reakcie thor láska a hrom
Zdroj: uhdpaper.com

Chris Hemsworth sa ako Thor nachádza v MCU už od roku 2011, čo je teda už viac ako desať rokov. Ide teda o najdôležitejšieho Hemswortha v tomto filme, keďže hrá hlavnú postavu. Ešte lepším je fakt, že Thor, na rozdiel od ostatných pôvodných Avengerov, v MCU ešte nejakú tú dobu pobudne, keďže má teraz na starosti výchovu dcéru. Prisľúbil nám to aj koniec filmu, na ktorom sa ako tradične písalo, že sa Thor v budúcnosti vráti.

Elsa Pataky ako Vlčia žena

Elsa Pataky a Chris Hemsworth
Zdroj: codelist.biz

Chrisova manželka Elsa Pataky, ktorá je tiež herečka, sa objavila vo filme len na chvíľočku a väčšina z vás ju pravdepodobne ani nespoznala. Ukázala sa na začiatku, počas toho, ako Korg rozprával o Thorovom milostnom živote. Zahrala si Vlčiu ženu, s ktorou sa Thor bozkával na obrovskej vlčici. Pre Pataky ale nejde o prvé cameo v Thorových filmoch – zastupovala Natalie Portman ako Jane Foster v potitulkovej scéne v Thor: Temný svet a bola sestričkou na Sakaare v Thor: Ragnarok.

India Rose Hemsworth ako Láska

chris hemsworth dcera
Zdroj: masala.com

Chrisovo najstaršie dieťa a jediná dcéra India sa ukázala v pomerne dôležitej úlohe, keďže si zahrala Gorrovu dcéru, vo filme známu pod menom Láska. Koniec filmu nám ukázal, že ju po jej vzkriesení Thor vychováva ako vlastnú dcéru. A ešte k tomu ju aj učí, ako byť správnou superhrdinkou. Veď je dôvod, prečo ich dvojicu volajú Láska a Hrom. Chris sa k hereckému debutu svojej dcéry už aj stihol vyjadriť:

„Je to vážne cool. Oni v tom vážne chceli byť, viete? A Taika mal v tom svoje deti, Bale svoje deti, a rovnako aj Natalie v tom mala svoje deti. Je tam aj moja dcéra, hrala postavu Lásky. A viete, pripadalo mi to ako jednorazová, zábavná rodinná skúsenosť. Nechcem, aby z nich boli teraz detské hviezdy a herci. Bol to len špeciálny druh skúseností, ktoré sme všetci zažili a páčilo sa im to, mali skvelý čas.“

Luke Hemsworth ako Herec Thor

Thor divadelní herci
Zdroj: comicbook.com

Luke Hemsworth, Chrisov starší brat, si zopakoval v tomto filme rolu ako Herec Thor. Prvýkrát sme ho mohli vidieť v tejto úlohe v Thor: Ragnarok, kde jeho postava hrala v predstavení o smrti Lokiho. Po jeho boku vtedy hrali aj Matt Damon ako Herec Loki a Sam Neill ako Herec Odin. Aj oni dvaja si svoje úlohy zopakovali, no tentoraz mali v novom predstavení o zničení Mjolniru posilu v podobe Melissy McCarthy ako Herečky Hely.

Tristan a Sasha Hemsworthovci ako Detský Thor a Asgárdske dieťa

Dieťa Thor Thor láska a hrom
Zdroj: crast.net

Chrisovi synovia – dvojičky Tristan a Sasha sa tiež na chvíľu ukázali vo filme. Tristana sme mohli vidieť už v traileri ako Detského Thora, ktorý tam pár sekúnd utekal pred tým, ako bol prestrih na Tínedžera Thora. Sasha mal o trošku viac priestoru, keďže bol jedným z ukradnutých asgardských detí, ktoré na konci na chvíľu dostali silu Thora. Vo filme sa teda ukázali všetky Chrisove deti, manželka a starší brat. Otázkou už len zostáva – ukáže sa v budúcom Thorovom filme aj Liam Hemsworth, Chrisovov mladší brat, ktorý je tiež známym hercom?

Hemsworthovci ovládli film Thor: Láska a hrom. Kto z nich mal podľa vás najlepšiu úlohu? Kto ju zahral najlepšie?

Zdroj: nerdist.com, thedirect.com, time.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -