Stáva sa Thor kráľom filmových tržieb, alebo sa najnovšia Marvelovka považovať za úspešnú nedá? | boxOFFICE#44

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Kiná celého sveta mali po veľkých očakávaniach konečne opäť možnosť privítať novú Marvelovku. A ako sme si už zvykli, superhrdinské filmy sú jednoducho vždy na vrchole pre štúdiá podstatných tržieb. Nový Thor: Ragnarok nie je výnimkou, a na nikoho prekvapenie si počas prvých dní dokázal zarobiť ohromné množstvo peňazí. Ako sa však umiestnil v samotnej boxoffice tabuľke? Ktoré predchádzajúce filmy dokázal prekonať a dá sa medzi ostatnými členmi MCU považovať za úspešný? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Thor: Ragnarok boxoffice

Prvé miesto samozrejme obsadil nový Thor: Ragnarok, najnovší prírastok v obsiahlom filmovom univerze štúdia Marvel. Na domácej pôde si počas prvých troch dní dokázal zarobiť ohromných 121 miliónov, čo znamená, že snímka naplno využila ohlasy divákov a obdobie s takmer nulovou konkurenciou. Ide o najvyšší debut sólovky Thora, pričom v rámci ostatných sa masívne úspešný začiatok spomedzi všetkých počinov MCU umiestňuje na siedmom mieste. Tento rok ide už o tretí film štúdia Marvel, ktorý vyšiel s debutom vyšším, ako sto miliónov. Ohromný úspech Thor: Ragnarok zažíva aj mimo USA, pričom celosvetovo si dokázal zarobiť už neuveriteľných 427 miliónov dolárov. Marvel sa teda môže zo zisku tešiť už tri krátke dni po vydaní filmu. Ak ste tak ešte nespravili, tak si určite nezabudnite prečítať našu recenziu.

Na druhom mieste sa objavila snímka Matky rebelky 2 so 17 miliónmi počas otváracieho víkendu. Narýchlo natočené pokračovanie hitovej komédie z predchádzajúceho roku si zarobilo o niečo menej, ako prvý diel. Dôvod je pritom každému jasný. Ísť do súboja s očakávanou Marvelovkou je totižto finančná samovražda, aj keď sa film snaží divákom poskytnúť „ďalšiu možnosť.“ Situácii taktiež nepomohli veľmi negatívne recenzie.

Tretie miesto patrí šampiónovi minulého týždňa, filmu Jigsaw, s 6,7 miliónmi počas druhého víkendu. Hororové pokračovanie oproti debutu zaznamenalo takmer 60% pokles, čo nie je prekvapivé, nakoľko sviatok Halloweenu už je za nami. Film je taktiež dôkazom toho, že nové časti kultovej série Saw už ľudí neoslovujú tak, ako kedysi, obzvlášť keď sa nový diel nestretol s ničím iným, ako zlými ohlasmi. Celosvetovo si však už dokázal zarobiť 59,5 miliónov dolárov, čo vďaka efektívnemu rozpočtu znamená skvelý zisk.

Zdroj: pinterest.com

Na štvrtom mieste sa usadila snímka Boo 2!: A Madea Halloween s 4,6 miliónmi. Najnovšia komédia Tylera Perryho si v USA zarobila už 42,9 miliónov dolárov.

Top päť nám zakončuje Geostrom. Katastrofický film, ktorý boj hodnotený katastrofálne, si počas tretieho víkendu zarobil 3 milióny, pričom celosvetovo má na konte 182,3 miliónov. Produkčný rozpočet však nanešťastie štúdia činil až masívnych 120 miliónov dolárov.

Päť ďalších

Šiestym filmom na zozname je Všetko najhoršie s 2,8 miliónmi. Hororový hit si celosvetovo zarobil už 78,3 miliónov dolárov, čím svoj rozpočet prekonal 16-násobne.

Siedme miesto patrí snímke Thank You For Your Service. Vojnová dráma si počas druhého víkendu zarobila 2,2 milióna, čím svoj zárobok v USA navýšila na 7,3 miliónov dolárov.

thank you for your service
Zdroj: comingsoon.net

Na ôsmom mieste sa usadil film Blade Runner 2049 s 2,2 miliónmi. Kriticky úspešné sci-fi pokračovanie Denisa Villeneuvea si doteraz celosvetovo zarobilo 239,9 miliónov dolárov.

Filmom číslo deväť je Only the Brave s 1,9 miliónmi. Dráma si doteraz na domácej pôde zarobila už 15,2 miliónov dolárov.

Posledným na zozname je The Foreigner s 1,5 miliónmi. Akčný počin Jackieho Chana si celosvetovo stihol zarobiť už pôsobivých 120,3 miliónov dolárov.

  1. $121,005,000   Thor: Ragnarok
  2. $17,030,000     A Bad Moms Christmas
  3. $6,700,000       Jigsaw
  4. $4,650,000       Tyler Perry’s Boo 2! A Madea Halloween
  5. $3,035,000       Geostorm
  6. $2,815,000       Happy Death Day
  7. $2,260,000       Thank You for Your Service (2017)
  8. $2,235,000       Blade Runner 2049
  9. $1,910,000       Only The Brave
  10. $1,550,000       The Foreigner

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -