ENDGAME: Thor mal byť veľmi rozdielnym Avengerom! Akú zmenu si Chris Hemsworth vybojoval?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Film Avengers: Endgame bol ukončením dlhoročnej cesty hrdinov, po akej sme bažili. Štúdio Marvel ním opäť dokázalo, že poriadne tuší, čo fanúšikovia chcú. Popri príjemných veciach nám však tímovka ukázala aj prekvapivé a bizarné veci, ktoré sú teraz predmetom debát. Jednou z tých väčších a viac diskutovaných je „tučný Boh hromu,“ ktorého diváci buď milovali, alebo nenávideli. Prečo bol teda Thor v Avengers: Endgame taký, aký bol, a akú v tom mal zásluhu herec Chris Hemsworth?

Thor v Avengers: Endgame
Zdroj: cinemablend.com

Tučný Thor v Avengers: Endgame

Štúdiá Disney a Marvel spravili počas posledných 10 rokov samé fantastické rozhodnutia. Azda tým najlepším vôbec však bolo obsadzovať do konkrétnych úloh hercov, ktorí v nich vyniknú – aj keď to na nich nikto netipoval. Dokonalý príklad netreba, keďže prakticky každé kastingové rozhodnutie sa dávnejšie stretlo s vlnou kritiky. Vedeli ste však, že napríklad aj taký Chris Hemsworth bol riskantným výberom?

Úloha Thora mala podľa pôvodného rozhodnutia režiséra Kennetha Branagha padnúť niekomu inému než Chrisovi. Kevin Feige a tvorcovia prvého Thora (2011) si to však nakoniec rozmysleli a do úlohy Boha hromu obsadili takmer neznámeho Austrálčana. Internetom sa prevalila vlna kritiky ľudí, ktorí vraveli, že je to hotové šialenstvo. Na úlohu vraj Chris Hemsworth nemal dosť vyšportované telo. Nepripomína vám to niečo?

Thor
Zdroj: variety.com

Chris Hemsworth ako synonymum Thora

Dnes nám príde úplne nemysliteľné, že by tohto hrdinu stvárňoval niekto iný ako tento herec. Samozrejme, už spočiatku bol skvelý, no bol to práve film Thor: Ragnarok, vďaka ktorému sa Chris Hemsworth poriadne odviazal a do tejto postavy priniesol aj kus svojej vtipnej osobnosti. A keď už spomínam Boha hromu a humor v jednej vete, určite sa nedá zabudnúť na jeho rolu v poslednej marvelovke.

Thor v Avengers: Endgame nie je sebavedomým hrdinom, na ktorého sme si zvykli. To, že nedokázal zachrániť svet a Asgarďanov, ho ubíjalo. Keď sme ho teda po 5-ročnom časovom skoku znova videli, už to nebol Boh hromu, ale zúfalý a depresívny muž. Ku koncu filmu Thor opäť zistí, že je stále hoden, kedy sa mala v jeho vzhľade udiať radikálna zmena. Chris Hemsworth s ňou však nesúhlasil a presadil si, aby bol počas celého filmu tučný.

Mohlo by vás zaujímať: Thorov otec Odin bol raz ako Thanos!

thor chris hemsworth
Zdroj: scoopnest.com

„Páči sa mi, že je možné všetko. Neviažu vás očakávania,“ povedal Hemsworth. Pôvodný plán bol totižto taký, že Thor sa počas Avengers: Endgame vráti do formy. Herec ale usilovne bojoval, aby mala jeho postava takéto telo až do konca.

Tá verzia Thora sa mi veľmi páčila. Bolo to veľmi rozdielne od každého iného spôsobu, ktorým som tú postavu stvárňoval. A potom to už šlo od ruky.“

Zdroj: hdwallpapers.in

Správne rozhodnutie

Ako teda odhalil rozhovor s Variety, bol to práve Chris Hemsworth, kto rozhodol, že Thor bude taký, aký bol. Nevrátiť tejto postave jeho pôvodné vyšportované telo bol skvelý krok. Herec a tvorcovia nám tak viac než len očividne znázornili, že Endgame je film o zmenách a budúcnosti. Teda že nič už nebude tak ako predtým.

„Fyzicky to boli také dobré tri hodiny pri vlasoch a make-upe. Potom ten umelý oblek, konkrétne pre scénu bez trička, bol veľký kus silikónu, ktorý vážil asi 40 kilogramov. Bolo to vyčerpávajúce. Na rukách a členkoch som mal závažia, aby sa mi pri chôdzi po pľaci inak hýbali ruky a nohy.“

Thor v Avengers: Endgame
Zdroj: twitter.com

Fyzicky veľké rozhodnutie herca znamenalo, že musel viac času tráviť prípravami na natáčanie, jemu to však nevadilo. Nakoniec aj režisér Russovci uznali, že to bolo správne rozhodnutie, pretože „súčasťou Chrisovho čara ako komediálneho herca je jeho veľmi seriózne odhodlanie voči hĺbke postavy.“

A ako na vás zapôsobil tučný Thor v Avengers: Endgame? Ste radi, že si ho Hemsworth presadil, alebo by ste ku koncu filmu už radšej videli jeho pôvodnú postavu? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: variety.com, screenrant.com, deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -