Thor vs Captain Marvel – Kto je podľa režiséra Avengers: Endgame silnejší?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Na internete nájdete stovky videí, ktoré porovnávajú sily rôznych hrdinov. Pri ich pozeraní zistíte napríklad to, že Thanos ani náhodou nepatrí medzi najsilnejších zloduchov zo sveta Marvel. Tieto rebríčky však zostavujú fanúšikovia – z rôznych materiálov vrátane komiksov a filmov.

Ako by to ale vyzeralo, keby tieto rebríčky vytvárali tí kompetentní, napríklad samotní tvorcovia? V tom prípade by sa konečne zakopali vojnové sekery všetkých hádok, v ktorých sa argumentuje ohľadom najsilnejších hrdinov. Dokázal by Wolverine zabiť Hulka? Je Thor silnejší ako Captain Marvel? Práve na druhú otázku sme dostali odpoveď od samotného režiséra filmu Avengers: Endgame, Joe Russa.

thor 4
Zdroj: worldsfinestgeeks.com

Vyjadril sa k tomu režisér filmu Avengers: Endgame

Thor alebo Captain Marvel. Kto je silnejší? Práve to je po posledných filmoch Marvel Cinematic Universe často opakovanou otázkou, keďže sa obaja ukázali v ich najsilnejších momentoch. Kto dokázal rozmetať na prach viac mimozemských lodí? Captain Marvel dokázala vo svojom vlastnom filme preletieť priamo cez mimozemskú flotilu bez toho, aby sa vôbec zadýchala.

Niečo podobné však dokázal aj Thor vo filme Avengers: Infinity War, keď sa mu konečne dostala do ruky zbraň Stormbreaker. Taktiež by obaja bez problémov zabili Thanosa, pokiaľ by nemal rukavicu plnú Kameňov nekonečna. Aký má na to názor režisér Joe Russo, ktorý pozná tieto postavy určite najlepšie z nás?

„Je zaujímavé vidieť Avengers s Captain Marvel. Myslím si, že ich dimenzuje naozaj skvelým spôsobom. Jednoducho z hľadiska čistej sily a toho, aké sú jej schopnosti. Ak sa rozprávame o skupine hrdinov, ktorí idú čeliť Thanosovi s presvedčením, že má stále rukavicu. Ona je mocná, ak nie aj mocnejšia ako Thor – a zrazu máte opäť nádej. Pretože oni všetci vedia, čo sa stalo na konci posledného filmu – prešiel cez nich ako keby boli papier.“

Captain Marvel v Avengers: Endgame
Zdroj: cosmicbook.news

Tak a tu to máte. Režisér nenápadne naznačil, že vo filmoch môže byť Captain Marvel mocnejšia ako samotný Thor. V komiksoch to tak určite nie je, no tam sa to mení každým číslom. A samozrejme treba uznať, že Captain Marvel preukázala vo filmoch obrovskú silu. Sme teda naozaj zvedaví, čo nám ukáže Thor vo filme Thor: Love and Thunder. Stane sa ešte mocnejším?

Ako to vidíte vy? Myslíte si, že je Thor silnejší ako Captain Marvel? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: cinemablend.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -