Teória: Thorov otec Odin bol raz veľmi podobný Thanosovi! Ako v skutočnosti dobyl Asgard?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Po mesiacoch od vydania filmu Avengers: Infinity War sa fanúšikovia neprestávajú zaujímať o to, ako Kamene nekonečna vo vesmíre MCU figurovali pred príchodom Thanosa. Vlastne predtým, ako boli pre príbeh dôležité. Z filmu Kapitán Amerika: Prvý Avenger vieme usúdiť, že ľudstvo s tesseractom (Space Stoneom) začalo experimentovať už v štyridsiatych rokoch. Ako však vieme, ľudia o týchto artefaktoch ani zďaleka nemali najväčšie vedomosti. Najviac o nich pravdepodobne vedeli Asgarďania, z čoho sa dá vyvodiť zaujímavá teória! Naozaj sa Odin raz podobal Thanosovi?

thorov otec odin thanos
Dostal sa Odin ku Kameňom nekonečna?; Zdroj: technobuffalo.com

Thorov otec Odin sa vyrovnal Thanosovi?

Vo filme Thor: Ragnarok nám Hela, prvorodená dcéra Odina, odhalí predchádzajúci život jej otca ako nemilosrdného dobyvateľa. Nebolo však dopodrobna vysvetlené, prečo sa po dobytí Deviatich Ríší zmenil na pokorného a múdreho kráľa. To medzi týmito dvoma príbehmi necháva veľkú medzeru, z čoho sa ihneď stala skvelá príležitosť pre fanúšikovské teórie. Nedávne špekulácie dokonca ukazujú na možnosť, že Odin raz ovládal Kamene nekonečna!

Z Redditu prišla od používateľa KRHeff zaujímavá teória, ktorá tvrdí, že bývalý kráľ Asgardu v minulosti použil Infinity Gauntlet k tomu, aby medzi Deviatimi Ríšami nastolil mier. Je celkom reálnou možnosťou, že Odin „v zbieraní Kameňov nekonečna uspel tým, že obetoval svoju dcéru Helu, aby mohol získať aj Soul Stone a touto silou konečne priniesť mier.“ Potom, čo svoju úlohu dokončil, šesť Kameňov nekonečna oddelil a poukrýval po vesmíre. K tomu nasvedčuje aj dialóg Thora z Infinity War, v ktorom nový kráľ Asgardu odhaľuje, že aj Reality Stone bol ukrytý jeho ľuďmi.

Hela bojovala po boku svojho otca; Zdroj: ew.com

Kamene nekonečna mu vyhrali Asgard

Čo potom všetky tie legendy? Teória vraví, že po použití Kameňov nekonečna Odin začal vravieť, že mier vyhral vojnou, aby tieto mocné artefakty znova spadli do zabudnutia. Asi najväčším dôkazom však môže byť malý moment vo filme Thor: Ragnarok, ktorý mnohí z nás považovali za vtip. Keď Hela pod palácom Asgardu hľadá Večný plameň, natrafí na nám dobre známy predmet: Infinity Gauntlet (rukavicu na ovládanie Kameňov nekonečna, akú má aj Thanos). Helu to nerozruší, pretože rukavicu zhodí zo stojanu a nezaujato odfrkne: „Falzifikát…“

Aby som k vyššie uvedenej teórii pridal niečo z vlastnej hlavy, položím vám otázku: Ako mohla Hela vedieť, že ide o falošnú Infinity Gauntlet? Ešte dôležitejšie, ako mohla vedieť, čo je to za predmet? A načo by vôbec Asgarďania mali napodobeninu rukavice na používanie moci Kameňov nekonečna?

Podľa mňa existuje jedna reálna odpoveď, ktorá vás zarazí. Hela tento predmet spoznala preto, lebo Infinity Gauntlet používal aj jej otec Odin pri dobývaní Deviatich Ríší. Ona bojovala po jeho boku. Keď po konečnej výhre Odin roztrúsil Kamene nekonečna po vesmíre, svoju skutočnú Infinity Gauntlet zničil a nahradil ju falzifikátom, ktorým mal zmiasť kohokoľvek, kto by sa niekedy opäť pokúsil ovládnuť túto moc.

thorov otec odin thanos
Hela nám odhalila fresky, ktoré zobrazujú skutočného Odina; Zdroj: youtube.com

Čo na túto teóriu vravíte vy? Je podľa vás realistické, že Odin bol raz veľmi podobný Thanosovi a používal Infinity Gauntlet spolu s Kameňmi nekonečna? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: reddit.com

Mohlo by sa ti páčiť

4 COMMENTS

 1. Ono je to už tak domotane nech vidaju ešte.dalsi film v ktorom vysvetlia každú scén ku filmom a nemusí sa špekulovať

  A LordThanos máš podľa mňa pravdu

 2. S tou rukavicou to bolo tak – už v prvom Thorovi sa objavila. Vtedy nevedeli že mcu filmy budú mať taky uspech a budú pokračovania filmov tak tam dali ten gauntlet ako easter egg pre fanúšikov. Ale ona tam vôbec nemala byt. Preto možno ten “omyl‘ chceli nejak zdôvodniť v Thor Ragnaroku že Hela povedala že je to falzifikát.

 3. Pozri sa na rukavicu v tej scéne s Helou. Je na pravú ruku. Pozri sa na Thanosa – rukavicu má na ľavej ruke. V Asgarde vôbec nemuselo ísť o falzifikát.
  Navyše tak ako aj ostatní pisatelia takýchto článkov Ti uniká dôležitá pointa – Infinity Gauntlet nemá žiadnu moc. Jej jediný význam je iba držanie kameňov. Toto bolo aj v komiksoch a bolo to vyslovené aj vo filme.
  Odin vôbec nemusel používať rukavicu a nemusel mať ani všetky kamene. Na brutálnu moc stačí aj jeden jediný, ak ho vie správne využiť. Navyše, brutálnou mocou Odin disponuje už sám o sebe. Vo filme z neho spravili chudáčika.
  Normálne nekomentujem, ale toto je desiaty preložený článok, ktorý opisuje teórie na základe nepravdivých pozorovaní…

 4. Podľa mňa to Thor myslel že reality stone bol ukrytý tak na konci filmu Thor 2 kde ho dali collectorovi z dôvodu lebo oni už jeden kameň nekonečna mali. To bolo v podtitulkovej scéne.

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -