Tim Burton zrežíruje pre Netflix jeho prvý seriál. Príbeh sa zameria na Wednesday z rodiny Addamsovcov

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Režisér Tim Burton prinesie na Netflix nový seriál Wednesday, ktorý nás opäť zavedie do ikonickej rodiny Addamsovcov. Tentokrát sa dej zameria na ich bezcitnú dcéru Wednesday.

Netflix a Tim Burton spájajú sily pri hranom seriáli Wednesday

Kto by to bol povedal, že Tim Burton sa jedného dňa pustí do natáčania vlastného seriálu. Takáto novinka od Netflixu nás nesmierne teší a niečo málo už vieme aj o príbehu. Pripraviť sa môžeš na dospievajúcu Wednesday navštevujúcu akadémiu Nevermore, kde bude skúmať zvláštne nadprirodzené záhady.

Burtonov temnejší štýl je pre tento seriálový projekt prirodzeným výberom, takže jeho spojitosť s rodinou Addamsovcov dáva logiku. Menším sklamaním môže byť zameranie len na jedného člena rodiny, ale Wednesday sa javí ako perfektná voľba a konečne ju spoznáme hlbšie aj na malých obrazovkách.

Wednesday Netflix Tim Burton
Zdroj: cosmopolitan.com

Kto je Wednesday Addamsová?

Vznikla v roku 1964 tvorcom Charlesom Addamsom, v ktorého komiksoch vystupovala ako 7-ročné dievča posadnuté smrťou a rada experimentovala na svojom staršom bratovi Pugsleyovi. V ranných počiatkoch bola Wednesday vykreslená ako mladší súrodenec, ale podľa posledných filmových úprav už vystupovala v staršom prevedení.

Wednesday Addamsová je dlhé roky vynikajúcou postavou z tejto zvláštnej rodiny a okrem animovanej podoby sme ju mohli vidieť aj v niekoľkých filmových adaptáciách – Rodina Addamsovcov (1991) a Rodina Addamsovcov 2 (1993).

V hraných filmoch si Wednesday zahrala herečka Christina Ricci, ktorej v tom čase táto úloha padla ako šitá na mieru – jej charakter bol temný a komediálny zároveň, čo splnilo všetky očakávania. Koho však obsadí Netflix do hlavnej úlohy je zatiaľ otázne, ale celkovo znie tento projekt naozaj vzrušujúco a o všetkých aktualizáciách ťa budeme informovať.

Tešíš sa na seriál Wednesday, ktorý pre Netflix zrežíruje Tim Burton? Názor nám môžeš zanechať dole v komentároch.

Zdroj: twitter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -