Tim Burton urobí reboot televízneho seriálu Rodina Addamsovcov. Aké má režisér s projektom plány?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Tim Burton a seriál Rodina Addamsovcov

Rodina Addamsovcov patrí k najznámejším a k najstrašidelnejším rodinám vo filmovom priemysle. Prvýkrát sme ich mali možnosť stretnúť ešte v komiksovej podobe už v roku 1939. Potom sme dostali niekoľko seriálových, filmových aj kreslených spracovaní. Rodina Addamsovcov sa nám ale najbližšie ukáže aj v hranom seriáli a na starosti to bude mať obľúbený režisér Tim Burton.

Nepôjde však o prvé hrané seriálové spracovanie Addamsovcov. Ešte v roku 1964 bol totižto vytvorený čiernobiely seriál. Po jeho úspechu vznikli dva ďalšie seriály, tentokrát nie hrané, ale kreslené, a v 90. rokoch sme sa dočkali aj dvoch filmov. Posledným projektom, ktorého témou bola táto rodinka, bol animovaný film Rodina Addamsovcov, ktorý vyšiel minulý rok.

Režisér Tim Burton; zdroj: youtube

Čo vieme o pripravovanom seriáli?

Tim Burton bude môcť teda čerpať inšpiráciu z niekoľkých zdrojov. Zároveň na neho ale bude vyvíjaný veľký tlak, aby jeho seriál bol minimálne rovnako dobrý ako projekty pred ním. Pre Burtona to bude výzva, lebo dosiaľ pracoval iba na filmoch (Predvianočná nočná mora, Nožnicovoruký Edward, Batman, …) a nikdy nemal na starosti výrobu a prípravu celého seriálu.

Burton je však, rovnako ako jeho filmy, známy temnou atmosférou a čiernym humorom, čo sa úplne hodí k rodine Addamsovcov. Burton bude v seriáli výkonným producentom a je dosť možné, že sa postará aj o réžiu väčšiny alebo všetkých častí seriálu. O seriáli je zatiaľ známe, že sa jeho výroba začala a že si momentálne hľadá streamovaciu platformu, pričom veľký záujem o seriál prejavil Netflix.

Wednesday Addams
Zdroj: nytimes.com

Ohľadom deja toho vieme málo. Známe je len to, že ústrednou postavou bude mladá Wednesday. Dá sa ale predpokladať, že dej seriálu pôjde v klasickej tematike temnej rodiny, ktorá žije bok po boku s radostným mestom a snažia sa jeden druhému prispôsobiť. Herecké obsadenie taktiež nepoznáme, no mohli by sa ukázať niektorí zo stálych Burtonových spolupracovníkov, napríklad Johnny Depp alebo Helena Bonham-Carter.

Kreslená rozprávka Rodina Adamsovcov 2

Ak túto rodinu s ich čiernym humorom milujete, tak pre vás mám ešte jednu dobrú správu. Kreslená rozprávka Rodina Addamsovcov, ktorej premiéra bola minulý rok, bude mať aj pokračovanie. Okrem pripravovaného seriálu sa tak môžeme tešiť aj na Rodinu Addamsovcov 2, ktorej premiéry by sme sa mali dočkať na Halloween v roku 2021, teda už zhruba o rok.

rodina addamsovcov 2
Zdroj: filmstories.co.uk

O Burtonovom seriáli zatiaľ ešte nemáme veľa informácií a nepoznáme ani hercov, ktorí by mohli stvárniť jednotlivé postavy. Isté však je, že seriál už je v procese výroby a ak čoskoro nájdu domovskú platformu, seriál by sa následne na to mohol začať nakrúcať. Ak by teda všetko išlo v poriadku, seriálu by sme sa mohli dočkať koncom roka 2021 alebo začiatkom roka 2022.

Tešíte sa na novú verziu rodiny Addamsovcov? Ktorú jej doterajšiu filmovú, seriálovú alebo kreslenú verziu ste mali najradšej? Dajte nám to vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -