Holland alebo Chalamet? Vieme, kto si zahrá mladého Willyho Wonku v pripravovanom filme

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 21 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Slávna postava Willy Wonka sa dočká už tretieho filmového spracovania. Tentokrát však nepôjde o príbeh, ktorý sa bude točiť okolo továrne na čokoládu alebo chlapca Charlieho. Pôjde totiž o prequel. Dlho sa uvažovalo nad tým, kto bude mladý Willy Wonka a kandidátmi boli rôzni mladí herci ako Timothée Chalamet alebo Tom Holland. Konečne sme sa ale dozvedeli odpoveď na túto otázku.

Prvé dva filmy boli natočené podľa knihy Charlie a továreň na čokoládu, ktorú napísal Roald Dahl. Prvý film vyšiel ešte v roku 1971 a Wonku si v ňom zahral Gene Wilder. Druhý vyšiel v roku 2005 a nešlo o pokračovanie, skôr o nové a modernejšie spracovanie starého príbehu. V ňom si Wonku zahral Johnny Depp. Wonku sme tak videli už v dvoch rôznych prevedeniach.

Willy Wonka Wilder Depp
Zdroj: newsakmi.com

Timothée Chalamet, Tom Holland… kto bude Willy Wonka?

A teraz prichádza na rad tretia a zároveň najmladšia verzia tohto majiteľa továrne na čokoládu. A keďže sa bude podľa istých zdrojov spievať aj tancovať, Wonku si zahrá mladý úspešný herec Timothée Chalamet. Bude to prvýkrát, čo si herec vyskúša svoje spevácke a tanečné schopnosti vo filme, pretože isté zdroje nám sľubujú aj nejaké tie muzikálové scény.

Herec je určite dobrou voľbou. Chalamet ešte nedávno hral v reklame, v ktorej stvárnil syna slávnej postavy Nožnicovorukého Edwarda z rovnomenného filmu. V ňom Edwarda hral už spomínaný Johnny Depp. Istá podobnosť medzi hercami je a tak sa nemôžeme diviť, že Chalameta vybrali v podstate aj pre mladšiu verziu jednej z najobľúbenejších Deppových postáv.

Duna
Timothée Chalamet and Rebecca Ferguson v Jordánsku, Zdroj: vanityfair.com

Kto má film na starosti?

Výrobu filmu s Willym Wonkom má už po tretíkrát na starosti štúdio Warner Bros., pričom do režisérskej stoličky posadili Paula Kinga. Ten sa spolu so Simonom Farnabym postará aj o scenár. Film bude prequelom a zameria sa na Wonkove mladé časy. Malého Charlieho teda neuvidíme, vidieť by sme však mohli napríklad prvé stretnutie Wonku s trpaslíkmi Umpa-lumpami.

O filme ale nevieme už viac nič, teda ani dátum premiéry. Čo sa týka mladého, na Oscara nominovaného herca Timothéeho Chalameta, toho si dovtedy budeme môcť pozrieť vo viacerých filmoch. Minimálne tento rok zažiari alebo už zažiaril v troch filmoch – v komediálnej dráme The French Dispatch, v sci-fi filme Duna alebo v čiernej komédii Don’t Look Up.

Čo vravíte na obsadenie Timothéeho Chalameta ako Willyho Wonku? Tešíte sa na tento pripravovaný prequel? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -