TIP na film: 21 Jump Street | Komédia o policajtoch v školskom prostredí!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na film: 21 Jump Street

Kto by nemal rád vtipy a memes o policajtoch? 21 Jump Street je film presne o tom. V spojení s opitou mládežou a drogami popisuje nezvyčajný prípad zo stredoškolského prostredia. Jeho hlavnými hrdinami sú Jonah Hill a (zaujímavý skôr pre dámy) Channing Tatum. Ich dobrodružstvá vidíme aj v pokračovaní s názvom 22 Jump Street, ktorý je zasadený na rozdiel od prvej časti vo vysokoškolskom prostredí.

21 jump street
Zdroj: digitalspy.com

Náhľad do deja

21 Jump Street je americká komédia o dvoch čerstvých policajtoch, ktorí práve vyšli z akadémie. Ich povesť a schopnosti však nie sú najlepšie, a tak dostávajú len malé úlohy. V jeden deň ich ale preradia do jednotky 21 Jump Street. Tá ich pošle na strednú školu, pretože sa medzi mladými rozšírila nová droga. Ich neprofesionalita im pomôže zapadnúť. Dokážu však chytiť dodávateľa a výrobcu tejto drogy? Alebo to nezvládnu a ich kariéra policajtov sa skončí? V druhom dieli riešia podobný prípad, no tentokrát na vysokej škole, kde sa drogy ešte viac rozmohli.

22 jump street
Zdroj: konstpretton.se

Všetko im ešte v oboch filmoch skomplikuje ich vzťahSchmidt (Jonah Hill) a Jenko (Channing Tatum) sa skamarátili až na policajnej akadémii. Dovtedy sa nenávideli a nemali nič spoločné. Na strednej dokonca Jenko Schmidta šikanoval. Čo ak staré city vyplávajú na povrch?

22 jump street
Zdroj: letterboxd.com

Komédia vo filmoch nie je silená

21 Jump Street vyšlo v roku 2012 a 22 Jump Street v roku 2014. Každý z filmov trvá necelé dve hodiny. Herecká dvojka nám teda ponúka skoro štyri hodiny smiechu a skvelého zobrazenia priateľstva medzi dvomi kolegami, ktorí pracujú spolu ako duo.

Okrem vtipného a napínavého príbehu vidíme aj autentické zábery z rôznych párty, o ktorých môžme u nás síce len snívať, no aj tak skvelo dopĺňajú študentskú atmosféru filmov. Určite sa oplatí zhliadnuť oba filmy (pokojne aj hneď za sebou). Ide o naozaj podarenú americkú komédiu. A tých nie je práve veľa… Vtipy vo filmoch sú aj nevinné, aj vulgárne. Skvelé je, že sú vyvážené a tak komédia v nich nie je silená.

Hodnotenia filmov:

21 Jump Street
CSFD.cz – 74%
IMDb.com – 7,2/10
Rotten tomatoes – 85%

22 Jump Street
CSFD.cz – 72%
IMDb.com – 7/10
Rotten tomatoes – 85%

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -