TIP na film: 8. míľa | Príbeh o legende starej školy rapu!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Eminemovo meno je v posledných dňoch často skloňované. Po vydaní jeho nového albumu Kamikaze, ktorý sme vám predstavili v minulom článku, strhol na seba a svoju tvorbu novú vlnu pozornosti. Pozitívnej i negatívnej. Niektorí sa potešili, že po dlhom čase priniesol niečo dobré, iní sa zase nahnevali na obsah jeho pesničiek, kedže niektoré z nich urážajú a napádajú raperov novej školy.

Čítala som mnoho komentárov od ľudí, ktorí by chceli, aby sa Eminem znova vrátil ako Slim Shady. Ľudia sa vyvíjajú a rovnako aj on. Preto je podľa mňa beznádejné čakať, že sa vráti v čase. Môžme si ale jeho začiatky kariéry a snáď najlepšie pesničky pripomenúť vo filme 8. míľa.

Eminem
zdroj: tunefind.com

TIP na film: 8. míľa

8. míľa je napoly životopisným filmom o Eminemovi a jeho živote predtým, ako sa stal slávnym. Nie je celkom presný a obsahuje dotvorené časti, preto ho netreba brať doslova a všetkým po zhliadnutí rozprávať o raperovom živote. Film nám neukazuje to, ako sa Eminem (Slim Shady, B-Rabbit, Bunny Rabbit, Marshal Mathers,… prezývok má naozaj nekonečne veľa) dostal k hudbe. Začína už tam, kde sa pokúša prvý krát zviditeľniť svojou tvorbou. Sledujeme jeho vzostupy aj pády na pódiu. Mimo jeho kariéry sa nám odhaľuje aj jeho súkromný život chudobného zamestnanca továrne na výrobu áut. Spoznávame jeho matku, jej milenca a aj Eminemovu malú sestričku.

Eminem so sestrou
zdroj: huffingtonpost.com

Čo nám film ponúka?

Okrem rodiny je vo filme krásne vykreslený vzťah rapera s jeho kamarátmi, ktorí ho vždy podržali a snažili sa ho podporovať v jeho tvorbe. Samozrejme sa vo filme objaví aj dievča, ktoré Jimmymu (Eminemovi) pomotá hlavu, srdce a aj iné časti tela. Okolo tohto dievčaťa vzniká klasická dráma. Film je doplnený kvalitnou hudbou, či už v pozadí niektorých scén, alebo rovno v záberoch z pódií na freestyleových súťažiach. Snáď najznámejšou pesničkou z filmu je Lose Yourself, ktorá vyhrala aj Oscara za najlepšiu originálnu pesničku vo filme.

Eminem
zdroj: metrotimes.com

Pre fanúšikov aj hejterov

Každý Eminemov fanúšik tento film snáď už videl. A ak nie, tak šup si ho pozrieť. Je to naozaj kvalitný počin zobrazujúci dokrášlený život jednej z najväčších legiend rapovej scény. A aj keď nie si práve fanúšikom, myslím si, že tento film by mohol zmeniť tvoj pohľad na Eminema. Nechcem už viac prezrádzať, naozaj stojí za pozretie!

Hodnotenia filmu:

CSFD.cz – 71%
IMDb.com – 7,1/10
Rotten Tomatoes – 76%

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -