TIP na film: Alita: Bojový Anjel | Budúcnosť plná robotov, kyborgov a nespravodlivosti

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Najčítanejšie za 7 dní

TIP na film: Alita: Bojový Anjel

Ďalší z rady sci-fi filmov, ktoré predstavujú nejakú verziu budúcnosti nášho sveta. A predsa len je film Alita: Bojový Anjel originálny a vystupuje z davu. Ukazuje nám budúcnosť s nádychom kedysi veľmi populárneho steampunku.

Vidíme spoločnosť ľudí a kyborgov, ktorí žijú bok po boku v Železnom meste, nad ktorým sa vznáša tajuplný a obdivovaný Zalem. Zalem je mesto, ktoré predstavuje vyššiu vrstvu spoločnosti, raj pre život. Každý zo Železného mesta sa chce dostať tam hore a vidieť ho na vlastné oči. Nech to stojí, čo to stojí.

zaujímavé fakty o filme alita: bojový anjel
Zdroj: adria.ign.com

Náhľad do deja

Alita je kyborg, ktorého nájde na smetisku kyberdoktor Ido a opraví ju. Privedie ju znova k životu a osvojí si ju ako svoju dcéru. V minulosti mal vlastnú dcéru, ktorá sa tiež volala Alita, no tá bola zavraždená jedným z kyborgov, ktorého Ido opravoval.

Nová Alita si Ida hneď obľúbi a začína spoznávať svet nanovo. Zoznámi sa aj so zopár ostatnými ľuďmi a učí sa o spoločnosti, v ktorej žije, o jej histórii a tradíciách. Učí sa aj o banálnych veciach ako je jedlo a každodenné návyky. Nepamätá si však nič z jej predošlého života. 

trailer na alita
Zdroj: comingsoon.net

Neskôr si ale začne spomínať na to, kým bola a zisťuje, čoho všetkého je schopná. Jej poslanie vidí stále zreteľnejšie a vie, čo musí spraviť.

Odhaľuje veľa tajomstiev o Zaleme, ale aj o sebe samotnej. Podarí sa jej splniť to, pre čo bola vytvorená? A čo je vlastne zač?

Super Bowl nám predstavil aj trailer na nový film Alita: Battle Angel
Zdroj: geektyrant.com

Informácie o filme

Alita: Bojový Anjel vznikla tento rok. Je to film plný tajomstiev, záhad, akcie, kyborgov a lásky. Určite ho odporúčame všetkým nadšencom akčných bojových filmov, rovnako ako fanúšikom technológií a sci-fi.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Film vás vtiahne zaujímavým originálnym dejom aj kvalitným programovaním scenérií. Má o niečo viac ako dve hodiny, no divák sa pri ňom nestihne nudiť. Je nabitý akciou a úžasným príbehom.

Hodnotenia filmu:

CSFD.cz – 77%
IMDb.com – 7,5/10
Rotten Tomatoes – 61%

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -