TIP na film: Cam | Strašidelný príbeh kamerových dievčat

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na film: Cam

Veľa ľudí si zarába sexom a poskytovaním sexuálnych služieb. Od nelegálnej prostitúcie, cez sex po telefóne či striptíz až po modernejšie podoby, akými sú napríklad kamerové dievčatá (cam girls). Tie si zarábajú vysielaním živého prenosu pomocou webových kamier na špeciálnych stránkach a ich sledovatelia ich môžu žiadať o rôzne činnosti, za ktoré im následne posielajú peniaze. Tento fenomén je pomerne nový, no rozšírený. A tak je viac než samozrejmé, že sa hackeri o neho začnú zaujímať a narúšať súkromie dievčat. A presne o tomto je film Cam.

cam
Zdroj: theplaylist.net

Náhľad do deja

Alice si zarába ako cam girl. Vystupuje pod pseudonymom Lola a vytvára rôzne kreatívne a zaujímavé predstavenia pre svojich fanúšikov, aby od nich získala ešte väčší obdiv a ešte viac peňazí. Prichádza stále s novými nápadmi a spolu s nárastom jej kreativity rastie aj jej popularita. Jeden deň jej však niekto preberie profil a vystupuje s jej tvárou aj menom. Najprv si myslí, že ide o dvojníka, no postupne prichádza na pravdu.

cam
Zdroj: collider.com

Nechce sa svojej kariéry vzdať, a tak bojuje s jej alter egom. Okrem toho sa svoju prácu snaží utajiť pred rodičmi, no je to čím ďalej, tým ťažšie. Podarí sa jej získať svoj profil naspäť? Obráti sa s beznádejou na rodičov, či sa odhodlá bojovať sama?

Informácie o filme

Tento film radia do kategórie hororov, no jedná sa skôr o triler. Na prvý pohľad paranormálne javy sa objasnia reálnymi situáciami. Vo filme však nechýba akcia ani poriadna dávka napätia. Okrem toho vďaka svojej kontroverzii zaujme diváka už od začiatku. Predostiera zaujímavý koncept a vrhá svetlo na ešte málo preskúmané internetové prostredie a na nebezpečenstvá s ním spojené.

Film vyšiel v roku 2018 a má približne hodinu a pol. Nájdete ho na Netflixe. Tento film však nie je určite vhodný pre maloletých divákov, keďže obsahuje násilie a nahotu. Preto zhliadnutie najprv zvážte.

Hodnotenia filmu:

CSFD.cz – 59%
IMDb.com – 5,9/10
Rotten Tomatoes – 93%

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -