TIP na film: Coco | Príbeh chlapca, ktorého ani svet mŕtvych neodradí od toho, aby sa stal muzikantom

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

TIP na film: Coco

Čo by to bol za Halloween bez hororových a strašidelných filmov? Alebo poprípade aspoň filmov, ktoré sa zameriavajú na posmrtný život. Málo je ale takých halloweenských filmov, ktoré vieme nazvať peknými a milými. Preto vám prinášame tento dnešný halloweensky tip na film, ktorým je úspešná rozprávka Coco. Rozprávka, ktorá je síce plná smrti a posmrtného života, no zároveň je milá a plná pesničiek.

Rozprávka Coco vznikla v spolupráci štúdií Disney a Pixar ešte v roku 2017, no hneď získala skvelé hodnotenia od divákov aj kritikov. Patrí k najlepším animákom posledných rokov, o čom svedčí aj mnoho ocenení vrátane dvoch Oscarov či cien BAFTA a Zlatý glóbus. V hlavných rolách v originálnom znení môžeme počuť toto obsadenie: Anthony GonzalezGael García BernalBenjamin BrattAlanna Ubach, Edward James Olmos a ďalší.

animák coco
Zdroj: pixar

Náhľad do deja

Mladý dvanásťročný chlapec Miguel sa chce stať muzikantom. Jeho rodina však z nejakého dôvodu už niekoľko generácii hudbu odmieta a každý zvuk podobný muzike hneď zarazí. Miguel je v rodine unikátom, pretože on hudbu jednoducho nedokáže nenávidieť a chcel by raz byť gitaristom ako jeho idol Ernesto de la Cruz. Nie všetko ale ide podľa plánov, pričom počas mexického Dňa mŕtvych sa všetko zmení.

Miguel túžiaci po hudbe sa nešťastným sledom udalostí ocitne v Ríši mŕtvych. V tejto ríši prebývajú všetci zosnulí, ktorých rodiny na nich ešte myslia a spomínajú si na nich každý rok počas sviatku mŕtvych. Tam stretne čudáckeho chlapíka Hectora, s ktorého pomocou spozná Ríšu mŕtvych, no taktiež aj tajomstvá o svojej rodine, o akých by sa mu predtým ani nesnívalo.

coco recenzia
Zdroj: hdwallpapers.in

Strhujúca rozprávka plná rodiny, hudby a kostlivcov

Napriek tomu, že sa príbeh odohráva počas sviatku, ktorý je u nás braný skôr ako smutnejší, rozprávka je väčšinu času radostná a páčiť sa bude aj deťom. Veď hlavne pre nich sa rozprávky robia, no túto konkrétne si užijú aj dospelí. Ide o krásny príbeh o dôležitosti rodiny, ktorý je síce pomerne zábavný a milý, no v niektorých emocionálnych častiach nenechá ani jedno oko suché.

Rozprávka má bezkonkurenčnú animáciu s perfektne spracovanými postavami, čo je iba plusom. Aj napriek tomu, že Halloween ako taký vyvoláva skôr strach, tento animovaný film vôbec strašidelnú hororovú emóciu nepotrebuje. To preto, že sa zameriava skôr na smútok a radosť. Tieto emócie cítime v nádhernom príbehu a aj skvelých piesňach. Spievať si ich budete ešte dlho po skončení filmu.

coco trailer
coco trailer; Zdroj: hdwallpapers.in

Skladby ako „Un Poco Loco“ alebo „Remember Me“ sa stali kultovými. Dnes je len málo takých, ktorí by ich nepoznali. A to snímku ani vidieť nemuseli. Aby som to zhrnul, príbeh o rodine a Ríši mŕtvych, skvelé piesne a nádherná animácia sa nám stretávajú v rozprávke Coco. Tá možno nepatrí k práve tým strašidelným filmom, ktoré zvyknete pozerať na Halloween, no aj napriek tomu by ste ju tento rok nemali vynechať.

Trailer:

Hodnotenia filmu:

CSFD.cz – 87 %
IMDb.com – 8,4/10
Rotten Tomatoes – 97 %

Poznáte animovanú rozprávku Coco? Už ste ju predtým videli? Čo na ňu hovoríte? Dajte nám to vedieť dole v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -