TIP na film: Deadpool | Príbeh o netradičnom superhrdinovi

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na film: Deadpool

Poznáme všelijakých superhrdinov. Mužov, ženy, od Marvelu, od DC, so schopnosťami, bez schopností… A poznáme Deadpoola – snáď najnetradičnejšieho superhrdinu. Čím sa líši od ostatných? Vôbec nechcel byť superhrdina. Chcel svoje schopnosti využiť iba pre pomstu a potom si žiť svoj krásny normálny život plný lásky, alkoholu a sexu. Veci ale nikdy nejdú tak, ako chceme. A tak vznikol tento superhrdinaDeadpool.

Deadpool
Zdroj: polygon.com

Náhľad do deja

Wade Wilson je iba obyčajným chlapom, ktorý má svoju možno trošku menej obyčajnú prácu, užíva si dámsku spoločnosť a chodeva do barov. Vo svojom obľúbenom bare však v jeden večer spozná prostitútku Vanessu. Zaľúbi sa do nej a začnú spolu žiť. Rok na to ju požiada o ruku a ona šťastná súhlasí. Celú idylku im však naruší neočakávaná správa.

Wadeovi diagnostikovali rakovinu. Napriek tomu, že Vanessa stojí pri ňom a je odhodlaná prejsť s ním všetkým, čím bude treba, rozhodne sa, že ju opustí. Nechce, aby ho videla umierať. V bare stretne zvláštne vyzerajúceho chlapa, ktorý mu ponúkne instantnú liečbu aj so schopnosťami naviac. Wade už nemá čo stratiť, tak sa naňho obráti.

Wade a Vanessa
Zdroj: syfy.com

Ukáže sa, že sa stáva pokusným králikom. Spozná vedca Ajaxa, z ktorého si však začne robiť srandu pre jeho skutočné meno – Francis. Francis ho hneď znenávidí. Do jeho tela dajú sérum, ktoré podnieti mutáciu jeho génov. Dlho sa uňho neprejavuje žiadna zmena. Francis sa teda rozhodne vložiť Wadea na víkend do komory so zvýšeným tlakom. To konečne podnieti mutáciu a u Wadea sa objavia schopnosti. Musí za ne ale zaplatiť cenu, pretože jeho koža sa zmení z hladkej na slizkú a vráskavú.

Wade Wilson
Zdroj: youtube.com

Vyslobodí sa z komory a chce Francisa zabiť za to, čo mu spravil. Ten ho ale zastaví tým, že mu sľúbi vyliečenie jeho novonadobudnutého výzoru. Potom však zmizne. Wade sa tak rozhodne, že jeho poslaním nebude konať dobro a zachraňovať ľudí v núdzi, ale že nájde Francisa, donúti ho, aby ho vyliečil. A potom ho zabije. Do tohto plánu mu však stále zasahujú X-Meni, ktorí sa ho snažia dostať do svojho týmu. Podarí sa Wadeovi splniť jeho odvetu? Čo sa stane s Vanessou?

Deadpool 2
Zdroj: mashable.com

Informácie o filme

Deadpool vyšiel v roku 2016 ako sequel k X-Men filmom. O dva roky neskôr vyšiel aj jeho druhý diel. Tak ako väčšina superhrdinských filmov, aj tieto dva vyšli na základe komiksov, konkrétne Marvel komiksov. Oba filmy sú medzi divákmi obľúbené a zožali veľa úspechov. Tieto filmy si môžu pozrieť aj ľudia, ktorí žiadny iný film od Marvelu ešte nevideli a vôbec to nevadí. Ak teda hľadáte skvelú superhrdinskú komédiu, ku ktorej nepotrebujete mať napozeraných ďalších pätnásť filmov, Deadpool je práve pre vás!

Trailer na prvý film:

Trailer na druhý film:

Hodnotenia filmov: 

Deadpool

CSFD.cz – 81%
IMDb.com – 8/10
Rotten Tomatoes – 84%

Deadpool 2

CSFD.cz – 80%
IMDb.com – 7,8/10
Rotten Tomatoes – 83%

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -