TIP na film: Earthquake Bird | Japonské prostredie, ktoré pôsobí nádherne hlboko a primerane psycho

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Tip na film: Earthquake Bird

Netflix nám za rok 2019 priniesol nespočetne veľa zaujímavých kúskov. Niektoré z nich predčili naše očakávania, iné v nás na oplátku vyvolali pocit sklamania. Ale do akej kategórie zaraďujeme film Earthquake Bird, v ktorom si zahrala vynikajúca Alicia Vikander (ktorá hrala aj vo filme Dánske dievča)?

Slušná thrillerová mystéria o milostnom trojuholníku, z ktorého sa postupom času stáva romantické dielo vhodné pre ženy. No nudiť sa nebude ani pánske publikum, pretože tento filmový počin v sebe skrýva veľa divných charakterov a ešte viac zvrátených tajomstiev.

Tokio v 80. rokoch účel splnilo

Stráviť 107 minút pozeraním tohto celku zaručene nikoho neurazí. Krásy Japonska, ktoré nám bližšie ukazuje dobre zvládnutá kamera, vidíme na každom kroku. Hlavnou postavou je oscarová Alicia Vikander a tentokrát si mladá herečka zahrala úlohu záhadnej bývalej emigrantky, ktorá je obvinená z vraždy svojej kamarátky.

Treba sa pripraviť na pomalšie tempo, ktoré budete musieť skladať ako puzzle. Tvorcovia nám to totiž sťažili a vsadili na skákanie z prítomnosti do minulosti a naopak. To môže miestami spôsobiť problémy v chronologickom usporiadaní dejovej línie, ale v tejto oblasti dokáže film zachrániť príjemný strih.

Mínusom je fakt, že do posledného momentu čakáte na uspokojivé vyvrcholenie zápletky, ale bohužiaľ sa tak nestane. No aj tu dokázali hodiť záchranné koleso bratia Rossovci, ktorí mali na starosti hudobnú stránku filmu. Pánom posielam pochvalu a špecifický druh hudby si vaše uši zaručene obľúbia.

tip na film: Earthquake Bird
Zdroj: disappointmentmedia.com

Pocity, ktoré zanechal celkový dojem

Film pripomína festival Grape s tématikou Japonska, v ktorom si každý nájde to, čo hľadá. Nechýba totiž zmiešaný štýl rôznych národností na jednom mieste, kde sa nedá veriť naozaj nikomu. Je to nádherne hlboké a primerane psycho.

Atmosféra je neistá, pretože postavy držia svoje emócie vo vnútri. Čo môže niekoho baviť, ale tu sa tábory fanúšikov rozdelia na dve strany. Pre niekoho bude film nudný, pomalý a nezmyselný. No stačí sa zahľadieť medzi riadky a uvidíte, že Earthquake Bird nie je výtvor pre každého. Odkazuje totiž na temnotu, bezcitnú lásku a smrť.

Pozeráte sa na svet inými očami? Režisér a scenárista Wash Westmoreland pravdepodobne áno, pretože dokázal vytvoriť film bez emócií, ktorý sa v sekunde mení na divokú a neskrotnú vášeň. A keď k tomu pridáme inštrumentálnu hudbu v pozadí, orgazmus nastane aj zo strany diváka.

Ak patríte medzi tých ľudí, ktorí vnímajú umenie a viete empaticky precítiť určité situácie, tento psychologický thriller od Netflixu oceníte. Príjemne sa pozerá a taktiež aj počúva. Psychológia je dávkovaná opatrne, čo dokonalo funguje. Odporúčam pre ľudí s „hlbokým“ nastaveným myslením a „iným“ životným štýlom. Na ostatných môže film zapôsobiť úplne odlišne a preto sa v koncovom hľadisku Earthquake Bird zaradil medzi priemerné výtvory.

Preferujete psychologické počiny a vyskúšate dnešný tip na film, ktorý nájdete na Netflixe? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -