TIP na film: Fakjú pán profesor | Príbeh o netradičnom profesorovi v nemeckom šate

Nenechajte si ujsť

Zoltán Hegyi
Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

TIP na film: Fakjú pán profesor

Len málokedy sa stane, že sa do povedomia ľudí dostane iný film, než z americkej produkcie. Občas sa však vyskytnú aj isté výnimky. Snímka Fakjú pán profesor je zábavná komédia z nemeckej produkcie. Málo ľudí je ochotných sa premôcť pozrieť si film, ktorý neláka hollywoodskym obsadením alebo kvalitnými CGI trikmi.

O kvalite tejto komédie naznačuje aj fakt, že sa film Fakjú pán profesor môže pýšiť rovno ďalšími dvomi pokračovaniami. Záverečná časť tejto „trilógie“ do kín dorazila v roku 2017. Mnoho fanúšikov ostalo smutných, pretože verili, že príbeh bude môcť pokračovať ďalej. Ale ako sa vraví, všetkého veľa škodí a my sme si istí, že na túto nemeckú komédiu len tak nezabudneme.

Kriminálnik s veľkým srdcom

Film nám v prvých momentoch predstavuje hlavnú postavu ako opúšťa väzenské múry. Zeki Müller stvárnený Elyasom M’Barekom si odsedel 13 mesiacov kvôli ukradnutým peniazom. Po tom, ako ho jeho kamarátka vyzdvihne, sa Zeki dozvedá nemilé správy. Jeho kamarátka peniaze zahrabala na stavenisko, kde sa medzitým, čo si náš hrdina odpykával trest, stihla vybudovať telocvičňa základnej školy.

Fakjú pán profesor
Zdroj: wall.alphacoders.com

Zdá sa, že nemá inú možnosť, ako sa dočasne zamestnať na tejto škole. Zhoda okolností zariadila, že sa Zeki ocitá v pozícii náhradného učiteľa tej najhoršej triedy na škole. 10.B je trieda plná vyvrheľov, asociálov a obdobných pomenovaní, ktoré im dávajú všetci pedagógovia na škole. Zdá sa, že posledná šanca na to, aby sa dostali na strednú školu, je chlap bez maturity, ktorý práve vyšiel z basy.

Po neustálej šikane od žiakov tejto triedy sa Zeki rozhodne urobiť radikálne kroky. Začína sa zábavný sled udalostí, ktorý sleduje nemilosrdného sukničkárskeho kriminálnika, ako sa snaží dostať svoje peniaze späť. Celú situáciu však skomplikuje jeho atraktívna a plachá kolegyňa, ktorá má preňho slabosť. Vytrvá Zeki na dráhe kriminálnika, alebo to je práve Lisi, ktorá ho prinúti stať sa lepším človekom?

Moderné spracovanie, originálny humor a ešte viac

Kto by bol povedal, že práve nemecká kinematografia ponúkne tak nenásilný a skvelo fungujúci humor? Pri sledovaní tohto filmu si myslíte, že presne viete, čo príde, no nie je to tak. Skvelo zahrané postavy brilantným hereckým obsadením celej snímke dodávajú ešte väčšiu váhu, preto je tento situačný humor tak skvelo spracovaný.

Fakjú pán profesor
Zdroj: wall.alphacoders.com

Snímka nezaostáva ani čo sa hudby týka. Nedostaneme žiaden tematický soundtrack, no predsa len sa vo filme objavia horúce hity z predošlých rokov, ktoré dodávajú jednotlivým situáciám takú čerešničku na torte. Prostredie filmu je veľmi príjemné na pohľad, nakoľko sa dostávame do jadra nemeckého systému školstva. Ten nám ukazuje, že naša krajina má stále čo doháňať.

Prvá časť tejto modernej komédie trvá 112 minút, ktoré sú naozaj kvalitné. Pokiaľ ste film nevideli, tak by ste to mali okamžite zmeniť a určite to neoľutujete. Pokiaľ sa vám ale stopáž bude zdať málo, tak stále na vás čakajú ďalšie 2 časti, ktoré sú rovnako kvalitné ako prvý film.

Videli ste film Fakjú pán profesor? Aký máte naň názor? Napíšte nám to do komentárov!

Hodnotenia filmu:

CSFD.cz – 74%

IMDb.com – 6,9/10

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -