TIP na film: Forrest Gump | Príbeh o neobyčajnom mužovi a jeho živote

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na film: Forrest Gump

Forrest Gump patrí medzi legendárne filmy. Každý by ho mal vidieť, pokojne aj niekoľkokrát. Jedinečný film má nádherný príbeh, plný naivity, nevinnosti a úprimnosti. Film zachytáva Forrestov život od detstva až po neskorú dospelosť. Máme možnosť vidieť väčšinu jeho života a prežívať s ním mnohé pekné aj ťažké chvíle. Forrest (Tom Hanks) nie je obyčajný. Jeho mozog nepracuje rovnako, ako mozgy bežných ľudí. Je trošku pomalší a trvá mu dlhšie, než pochopí isté veci, no napriek tomu sa snaží žiť plnohodnotný život. 

Náhľad do deja

Forrest Gump - Run Forrest Run
Zdroj: esquire.bg

Forrest bol vždy trochu pomalší a v detstve lekári odporúčali, aby navštevoval špeciálnu školu. Jeho mama to však odmieta a poslala ho do normálnej školy. Okrem jeho nižšieho IQ (75) mu život strpčovali aj jeho nohy, na ktorých musí nosiť kovové podpery. Všetky problémy však prekonal, pretože mal po svojom boku svoju milujúcu mamu a najlepšiu kamarátku Jenny, s ktorou sa zoznámil v školskom autobuse. Kvôli jeho hlave sa často stal terčom šikany, pred ktorou sa rozhodol doslova utekať. Zistil, že je veľmi dobrý bežec. Začal hrať americký futbal a aj keď nevedel pravidlá, svojou rýchlosťou a vytrvalosťou v behu povyhrával veľa zápasov. Vďaka tomu dostal štipendium a mohol ísť na vysokú školu. Odišiel od svojej starostlivej mamy a vydal sa do sveta.

Forrest Gump Vietnam
Zdroj: gregmartinelli.net

Na vysokej škole ho stále zaujímala Jenny, do ktorej bol zaľúbený. Tá ho však nebrala, ako potenciálneho partnera. Forrestov život ide ďalej, nastúpi do armády, založí si vlastnú firmu, stane sa preborníkom v ping pong-u,… Stihne toho v živote oveľa viac, než priemerný človek. No nakoniec je len jedno dievča, na ktorom mu naozaj záleží a spravil by pre ňu všetko. Získa nakoniec Forrest Jennyno srdce? A ako sa popasuje so všetkými nástrahami, ktoré mu život a ľudia postavia do cesty?

Forrest Gump prejav
Zdroj: zaujimavysvet.sk

Informácie o filme

Film Forrest Gump vznikol v roku 1994 podľa rovnomenného románu od Winstona Grooma. Mali sme vidieť aj pokračovanie, no tvorcovia filmu a autor knihy mali isté nezhody ohľadom peňazí, a tak sa natáčanie druhého dielu nikdy nekonalo. Film získal šiestich Oscarov. Ide o naozaj výnimočnú snímku plnú krásnych momentov a určite stojí za pozretie.

Hodnotenia filmu:

CSFD.cz – 95%
IMDb.com – 8,8/10
Rotten Tomatoes – 73%

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -