TIP na film: Jagten | Emocionálna jazda s Madsom Mikkelsonom

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Jagten je niečo, čo ste ešte zaručene nevideli

Jagten. Ten názov Vám pravdepodobne nič nehovorí. A ani sa Vám nečudujem, predsa len to nie je také bežné slovo. Jagten je totiž po dánsky, a po našom to znamená „hon“. V anglickom slovníku by ste ho našli ako „hunt“. Nie som si úplne istý, čo si o tomto filme môžete myslieť, podľa toho názvu. Možno, že to je niečo na spôsob Deer Hunter alebo niečo také, že sa tam budú naháňať za divými zvieratami. No pravda je desivo iná, a prekvapivo dojemná.

Úžasný Mads Mikkelsen
Úžasný Mads Mikkelsen

Emócie

Tento film ma desí. Desí z toho dôvodu, že už vyše rok naberám odvahu si to pozrieť. Keď som to pozeral prvý krát stačilo pol hodiny na to, aby som bol úplne vyčerpaný, čo sa emócií týka. Pretože ak si tento film pustíte v pôvodnom jazyku, teda dánštine, tak Vás zaručene rozplače. Rozplače Vás v zmysle, v akom Vás ešte žiaden film nerozplakal. Pretože ste určite nevideli dielo, ako je práve toto. Je to nepopísateľný emocionálny zážitok. A teraz tu nehovorím o filme, ktorý je romantické klišé, čo rozplače každú teenagerku. Aj svalnatý drevorubač, ktorý s bicákmi láme stromy pri tomto filme ostane zakliesnený sám v sebe. Začne rozmýšľať nad svojim životom, nad chybami, ktoré v ňom urobil, nad lžami, a podobne. Pretože o tomto tento film je.

čakajte emocionálnu jazdu
čakajte emocionálnu jazdu

Čo je pravda a čo lož?

Tento film rozpráva príbeh muža menom Lucas, ktorý po rozvode začne žiť nový život. Nájde si novú prácu, nájde si priateľku a má príjemný vzťah so svojim synom. Táto časť filmu je príjemným štartom, a určite Vám to nebude sedieť s tým, čo sme o filme povedali. Každopádne pohodovú atmosféru naruší niečo, čo každým otrasie. Lož. Lož, ktorá Lucasovi spôsobí, že jeho život už nebude taký, ako predtým. Už nikdy nebude. V meste, v ktorom mal priateľov, v ktorom mal prácu, mal doslova všetko, už nemá nič, a bojuje sám za seba. Bojuje za správnu vec. Bojuje za pravdu. A pravda je niečo, čo sa v dnešnom svete len ťažko hľadá. A ešte ťažšie presadzuje.

Lucas a jeho syn
Lucas a jeho syn

Najlepšia dráma čo ste videli za dlhé roky

Lucas je hraný najlepším hercom Dánska, a jedným z najlepších hercov vôbec, Madsom Mikkelsenom. Už len toto meno Vám zaručí dokonalý zážitok. Jeho charakteristické črty tváre, ktoré jedným ťahom lícnych kostí dokážu zmeniť úsmev na kamennú tvár Vás presvedčia o tom, že hlavná postava je dôležitá. Je veľmi dôležitá. So žiadnym iným hercom by to nebolo tak emotívne a tak úžasné ako s Madsom. Pretože práve na výkone Madsa Mikkelsena stojí celý film, ktorý mal byť najlepším filmom roku 2012. Ak by sa to točilo v angličtine, tak Thomas Vintenberg, ktorý je režisér filmu, by mal zaručene oskara. Ak nie dvoch.

Jagten

Tento film sme odporúčali už mnohým priateľom, a všetci skončili pri tom, že po pol hodine sa im buď tlačili slzy na tvár alebo už plakali. Takto, milí priatelia, vyzerá dráma po škandinávsky. A takto by mali vyzerať všetky. Teda aspoň mohli. A možno by sa tým aj zmenil svet.

Foto: lacitadina.com.uy, filmstvandlife.wordpress.com, forumcinemas.ee, innipegfilmgroup.com, mafab.hu

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -