TIP na film: Malý princ | Rozprávka o láske, priateľstve a skutočnom šťastí

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

TIP na film: Malý princ

Aj keď sú v dnešnej dobe populárne hlavne akčné a komiksové filmy, vždy je dobré pozrieť si aj iný žáner. A aj keď je film Malý princ rozprávka, určite nie je určený len pre mladšie publikum, ale podobne ako kniha s rovnakým menom zaujme aj dospelých svojimi myšlienkami. Po pozretí filmu vám oko nezostane suché, ale zároveň sa budete cítiť šťastní.

Režisérom filmu bol Mark Osborne, ktorý je známy napríklad vďaka filmu Kung Fu Panda. Predlohou k rozprávke bola kniha Malý princ od známeho autora a letca Antoina de Saint-Exupéryho. O hudbu sa postarali Richard Harvey a Hans Zimmer, ktorý je za svoje hudobné počiny veľmi oceňovaný a obľúbený po celom svete.

Malý náhľad do deja

Ak si myslíte, že film bude len animovanou filmovou formou pôvodnej knihy, ste na omyle. Film v skutočnosti rozpráva príbeh o malom dievčatku, ktorého usilovná mama sa ju snaží pripraviť na život dospelej, slušnej a priemernej ženy. Jej plány sú však narušené, keď sa spolu s dcérkou presťahujú do domu bližšie k škole, do ktorej má nastúpiť po letných prázdninách.

Malý princ_letec a dievčatko
Zdroj: latimes.com

Plány dievčatku a jej mame totiž skríži svojrázny, ale láskavý sused, ktorý dievčatku ukáže čaro sveta, ktorý aj jemu kedysi predstavil chlapec s menom Malý princ. Dievčatko začne tento svet objavovať pomocou svojej fantázie, vďaka čomu opäť objaví, ako byť len dieťaťom. Nakoniec spozná, čo je to skutočná láska a priateľstvo, a tiež to, že dobre môžeme vidieť iba srdcom.

Ako kniha, a predsa iné

Aj keď sa film zameriava na tematiku knihy Malý princ, a dokonca je tam jeho príbeh taktiež vyobrazený tak, ako v knihe, nie je to ten Malý princ, ktorého poznáme možno z detstva. Je doplnený o príbeh niekoho iného, tentokrát nie dospelého. Niekoho, kto si potrebuje pripomenúť detstvo, aby z neho mohol vyrásť dobrý dospelák.

letec a Maly princ
Zdroj: sk.pinterest.com

Počas filmu sa nám vyrozpráva postupne celý príbeh Malého princa tak, ako ho poznáme. Rozprávanie rozprávača (letca) a Malého princa je doplnené o kreslené scény, ktoré ukazujú jednotlivé udalosti z knihy. Rozprávka nám dokonca ukáže, čo by mohlo byť po skončení knihy, čo bolo taktiež zaujímavé vidieť. Tento film určite nadchne milovníkov Exupéryho literatúry.

Táto animovaná rozprávka je pre všetky vekové kategórie, aj keď niekomu sa páči viac animované spracovanie, iným zas myšlienka príbehu. Film nám ukazuje prerobenú a modernú rozprávku so starými prvkami z knihy. Aby sme vás na film ešte viac navnadili, pripájame vám aj trailer:

Hodnotenia filmu:

CSFD.cz – 81%
IMDb.com – 7,7/10
Rotten Tomatoes – 93%

Ak ste už niekedy videli film Malý princ, čo na neho hovoríte? Svoj názor nám dajte vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -