TIP na film: Next Gen | Rebelujúce dievča vo svete plnom technológii

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na film: Next Gen

TIP na film: Next Gen – Svet plný technológii, kde sa stále prichádza s novými vylepšenými modelmi. Každé zariadenie v domácnosti už je v podstate robotom a dokáže robiť veci len vďaka zadaniu príkazu. Predstavte si vysávať, umývať riad, prať, upratovať, starať sa o záhradu a robiť ďalšie domáce práce naraz a jediné, čo pre to musíte spraviť, je povedať pár príkazov. K tomuto sa aj v reálnom živote pomaly približujeme vďaka technológiám smart home.

Mei a Robot
Zdroj: theorion.com

Čo ale takí roboti, čo vám donesú kávu, porozprávajú sa s vami a dajú vám masáž? Alebo také lietajúce autá? To je ešte ďaleko v budúcnosti. A v rôznych filmoch, samozrejme. Jedným z nich je aj animovaný film Next Gen.

Náhľad do deja

Mei je mladé dievča, ktoré žije iba so svojou mamou. Tá je posadnutá technológiami, robotmi a ich vynálezcami. Ťahá Mei na rôzne konferencie a predstavenia nových produktov. Mei sa však stráni technológii a radšej sa o svoje veci postará sama, bez pomoci strojov. V škole nepatrí medzi populárne a obľúbené deti, skôr naopak. Svojou útočnou a hostilnou povahou otočila proti sebe mnoho spolužiakov.

film Next Gen
Zdroj: whatnerd.com

V jeden deň sa na jednej z konferencií stretne s tajným projektom vývojára robotov. Ide o robota, ktorý je zároveň ničivou zbraňou. Po ich stretnutí robot ujde z vývojárskeho strediska, aby našiel Mei. Tá ho najprv posiela preč a odmieta sa s ním baviť, no keď zistí, čo všetko dokáže, obľúbi si ho. Jeho smrteľné paprsky a rôzne ničivé aplikácie na ňu zapôsobia natoľko, že úplne zabudne na svoju nenávisť voči robotom.

Začne ho využívať na riešenie svojich problémov doma aj v škole. Pošle ho postrašiť dievčatá, ktoré ju v škole šikanovali, núti ho ničiť robotov – domácich pomocníkov a rôzne ďalšie veci. Robot si Mei veľmi obľúbi a spomienky s ňou sú pre neho na nezaplatenie. Jeho pamäť sa však plní prirýchlo, pretože pri úteku sa mu pokazilo pamäťové centrum. Má iba obmedzené množstvo spomienok, ktoré si môže zachovať.

Mei a Robot
Zdroj: youtube.com

Aby mohol nazbierať viac spomienok, vymaže zo svojho systému ovládanie a používanie zbraní. To sa ale Mei veľmi nepáči. Koniec koncov, práve zbrane boli dôvodom, prečo sa Mei začala s robotom vôbec kamarátiť. Okrem toho sa vývojári a polícia stále viac približujú k nájdeniu robota a majú v pláne ho zničiť. Zisťujeme, že robotove poslanie bolo v skutočnosti oveľa väčšie, než len pomáhať mladej rebelke. Dokáže zvíťaziť a naplniť svoju misiu bez zbraní? A dokáže popri všetkom ochrániť svoju milovanú Mei?

Informácie o filme

Film sa svojím príbehom aj spracovaním veľmi podobá na Big Hero 6. Niektorí dokonca tvrdia, že je to jeho nepodarená kópia. My však nesúhlasíme. Napriek veľkým podobnostiam medzi filmami, oba majú niečo, v čom sa od seba líšia a v čom vynikajú. Nemôžeme predsa tvrdiť, že boj dobra a zla je okopírovaný, je predsa skoro v každom filme. Ak ste fanúšikmi príbehov ako Big Hero 6 a Wall-E, určite si obľúbite aj Next Gen.

Next Gen je animovaný akčný sci-fi film, ktorý bol spravený podľa online čínskeho komiksu, ktorého autorkou je Wang Nima. Vyšiel minulý rok na Netflixe. Pôvodom je čínsko-kanadský. Má hodinu a pol a je to určite film na večer pre celú rodinu, či pre nadšencov animákov. Okrem akcie a bojových scén ponúka aj mnoho emotívnych situácii, prerody postáv a možnosť zamyslenia sa nad modernými technológiami.

Hodnotenia filmu:

CSFD.cz – 70%
IMDb.com – 6,6/10
Rotten Tomatoes – 80%

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -