TIP na film: Pán Prsteňov | Legenda o prsteni, ktorý dokáže ovplyvniť svet!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na film: Pán prsteňov

Ďalšie filmy, v ktorých ide hlavne o boj dobra a zla. Všetky rasy zahodia svoje predsudky voči ostatným a spoja sa, aby porazili temnotu. Dokonca aj tie najmenšie, od ktorých nikto nič nečakal, priložia ruku k dielu a všetkých prekvapia. Neviem, či je vôbec niekto, kto by nepoznal tento príbeh. No verím, že sa stále nájde niekto, kto tieto filmy nevidel – a práve tých chcem dnes presvedčiť o tom, že to stojí za to!

Náhľad do deja

Všetko to začína Roklinkou – domovom hobbitov, kde sa schováva ten najtemnejší a najsilnejší predmet celej Stredozeme (fiktívneho sveta, v ktorom sa filmy odohrávajú) – prsteň. Tento prsteň pri sebe schováva viac ako storočný Bilbo Bublík. Čarodej Gandalf ho však presvedčí, že si ho nemôže ponechať, aj keď by veľmi chcel. Bilbo ho teda daruje Frodovi a po tom opustí Roklinku a vydá sa na ďalšie cesty.

film tolkien
Zdroj: imdb.com

Filmy však nie sú o Bilbových cestách, tým sa venuje trilógia Hobbit. Pán Prsteňov popisuje Frodovu cestu s prsteňom, ktorý musí zničiť na Hore osudu v Mordore (krajine temna). Počas svojej cesty sa k nemu pripojí mnoho ďalších hobbitov, ľudí a zástupcov ostatných rás. Hobbiti Frodo, Sam, Pipin a Smiešok, čarodej Gandalf, elf Legolas, ľudia Aragorn a Boromir a trpaslík Gimli spolu vytvoria Spoločenstvo prsteňa. Spoločne sa počas filmov snažia zničiť prsteň a premôcť Sauronapána temnôt.

Podarí sa im poraziť zlo, alebo sa temnota rozrastie po celej Stredozemi? Prežijú všetci členovia spoločenstva? A čo všetko sa im postaví do cesty?

seriál pán prsteňov
Zdroj: http://foots.info

Informácie o filmoch

Filmy Pán prsteňov sú natočené podľa rovnomenných románov od údajného zakladateľa fantasy žánru, J.R.R. Tolkiena. Ten okrem týchto kníh napísal aj knihy Hobbit, Silmarillion, Hurinove deti a mnoho ďalších. Všetky jeho príbehy sa odohrávajú v ním vytvorenom svete – v Stredozemi.

Zdroj: rifftrax.wikia.com

Prvý film z tejto trilógie (Spoločenstvo prsteňa) vyšiel v roku 2001. Následný rok vyšla druhá časť a rok nato tretia. Všetky filmy majú okolo troch hodín, no existujú aj ich predĺžené verzie, ktoré sú doplnené predtým vystrihnutými scénami. Tieto filmy sa blížia časom k štyroch hodín, a to každý jeden z nich. Určite vám ale odporúčame pozrieť si tieto predĺžené verzie. Príbeh je vďaka nim ucelenejší a oveľa bohatší.

Po novom vieme, že nás čaká aj seriál zo sveta Pána prsteňov! Fanúšikov ide roztrhnúť od zvedavosti, neznalcov to možno po zhliadnutí seriálu prinúti pozrieť si aj filmy. My sa ho už ale teraz nevieme dočkať!

Hodnotenia filmov:

Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa
CSFD.cz – 90%
IMDb.com – 8,8/10
Rotten Tomatoes – 91%

Pán prsteňov: Dve veže
CSFD.cz – 88%
IMDb.com – 8,7/10
Rotten Tomatoes – 95%

Pán prsteňov: Návrat kráľa
CSFD.cz – 90%
IMDb.com – 8,9/10
Rotten Tomatoes – 93%

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -