TIP na film: Podivný prípad Benjamina Buttona | Keby šiel čas opačne

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na film: Podivný prípad Benjamina Buttona

Život a jeho priebeh si každý z nás predstaví trošku inak. Niekto vidí kroky ako škola, rodina, dom,… Pre niekoho iného je to zas objavovanie, cestovanie… Všetci si však predstavíme najprv narodenie, vyvíjanie sa z nemotorného nemluvňaťa cez dieťa a teenagera po dospelého rozumného človeka. Nikoho by ani len nenapadlo, že by to mohlo byť opačne. Iba tvorcov filmu Podivný prípad Benjamina Buttona. 

Benjamin Button
Zdroj: oscarchamps.com

Tento film sa pozerá na to, ako by vyzeral náš život, keby šiel opačne, než sme zvyknutí. Spolu s úžasnými hereckými výkonmi Brada Pitta a Cate Blanchett a jedinečným príbehom je tento film jeden z najkrajších kinematografických zážitkov.

Náhľad do deja

Benjamin sa narodí slávnemu výrobcovi gombíkov. Narodí sa však s výnimočnou chorobou, kvôli ktorej má už od narodenia telo starčeka. Jeho mama tento pôrod neprežije a otec sa nemôže dívať na také hrozné stvorenie. Odnesie preto Benjamina do starobinca, kde ho nechá na schodoch. Opatrovateľka ho tam nájde a osvojí si ho.

Benjamin Button
Zdroj: filmjerk.com

Čas postupuje a Benjamin rastie. Do svojich ôsmych rokov nevie chodiť a musí byť na vozíku. Taktiež trpí chorobami typickými pre seniorov. A ako jeden aj vyzerá. Postupne však jeho pleť a telo mladne, zatiaľ čo jeho myseľ nadobúda vedomosti a znalosti ako myseľ každého zdravého človeka. 

Keď má telo päťdesiatročného (no v skutočnosti má iba tridsať rokov), zaľúbi sa do tridsaťročnej tanečnice. Tá mu lásku opätuje. Je však ťažké mať spoločný život s niekým, kto ide úplne opačným smerom. Doslova. Dokáže prežiť ako-tak normálny život, alebo mu bude jeho choroba komplikovať každý krok? 

Benjamin Button
Zdroj: oscarchamps.com

Informácie o filme

Podivný prípad Benjamina Buttona je jeden z najdojemnejších a najkrajších filmov, aké som kedy videla. Určite ho odporúčam všetkým, ktorí sa neboja poriadne si poplakať. Je plný chvíľ, ktoré diváka nútia premýšľať, krásnych momentov a úžasných hereckých výkonov.

Film bol vydaný v roku 2008 v USA a má dve a trištvrte hodiny. Bol vytvorený podľa predlohy, ktorou bola poviedka od Fitzgeralda. Môžete si ho pozrieť na Netflixe, kde bol celkom nedávno pridaný. Celý film je spravený ako rozprávanie z denníku a listov Benjamina a jeho milovanej tanečnice.

Hodnotenia filmu:

CSFD.cz – 84%
IMDb.com – 7,8/10
Rotten Tomatoes – 71%

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -